شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

رنگ بندی در تابلوسازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 9 شهریور 1399 در ساعت 53 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دسته بندی رنگها برای رنگ بندی در تابلوسازی

ما به تور عملی سه دسته رنگ بندی در تابلوسازی داریم رنگ های سرد و رنگهای گرم و رنگ های سردوگرم.رنگهای سرد از قبیل آبی سبز قیروزه ای و نقره ای می باشند انسان با دیدن این رنگ ها به آرامش بیشتری میرسد.

رنگ های گرم مانند قرمز نارنجی و صورتی و زرد که این رنگ ها باعث ایجاد گرما و هیجان در انسان می شوند و شورو نشاط را بالا می برند.

رنگ های سردو گرم هم تلفیق این رنگ ها با هم هستند.مثلا بنفش که تلفیق رنگ آبی و قرمز می باشد هرچه یکی از رنگ ها قالب تر باشد رنگ به آن دسته از رنگ ها نزدیک تر می شود.مثلا ارغوانی که تغریبا گرم محسوب می شود.

تلفیق یا تفکیک برای رنگ بندی در تابلوسازی

به تور کلی در تابلو سازی باید به دنبال هدف خود باشیم.با وجود تنوع زیاد مدل طرح و اشکال و رنک بندی ها نباید به این کلمه اکتفا کرد که من بهترین تابلو را میخواهم.

مثلا شما بروید گل فروشی و بگویید بهترین گل را میخوام شاید از نظر گل فروش گل رز بهترین گل باشد و از نظر شما گل سوسن.در تابلوسازی هم مهم نظر مشتری می باشد وتابلو ساز باید مسائل تکنیکی را رغایت و گوشزد نمایید.

پس بنا براین برای انتخواب و رنگ بندی در تابلوسازی اگر تابلوی شلوغ میخواهید از رنگ های متنوع استفاده نمایید و رنگ ها را بدون در نظر گرفتن رنگ بندی در کنار یکدیگر قرار دهید. اگر تابلو با جلب توجه بالا میخواهید لایه ای عمل کنید اگر تابلو باشدت نور زیاد میخواهید از رنگهای روشن استفاده نمایید  واگر تابلو خاص میخواهید از رنگ های تیره تر استفاده نمایید.

آیا هر شغلی رنگ مخصوص خود را دارد؟

در سیستم کاری جهانی برای هر شغلی یک رنگ تعریف شده است که بر اساس آن رنگ لباس کار آن گروه تعریف می شوند.مثلا تکنسین برق با لباس نارنجی شناخته می شود تعمیر کاران بسته به نوع خدمات با سبز پررنگ یا قرمز و پزشکان با لباس سفید.ولی برای رنگ بندب در تابلوسازی این یک اصولی است که الزامی در آن نیست و تاثیر در اصل موضوع ندارد اما یک قانون نا نوشته می گوید کارهای خدماتی از رنگهای گرم مثل قرمز استفاده نمایند.

یا مثالا شرکت های هوا پیمای از رنگ های سرد مثل آبی استفاده نمایند.این مدل قانون های نا نوشته به دلیل تکرار ایجاد شده اند.یک شرکت ابتدا یه تابلو را ساخته همان تابلو را در شعبه های خود اجرا نموده شرکت های مشابه از همان رنگ در تابلو های خود استفاده نمودند تا این امر محتمل گشته که این رنگ برای این صنف می باشد.در صورتی که بیشتر این قبیل مسائل شرزی است.

نور و رنگ بندی در تابلوسازی

در تابلو سازی برای نور بخشیدن به تابلو و حروف از لامپ های اس ام دی استفاده می     شود این لامپ ها دارای ولتاژ12دی سی می باشند

 اس ام دی هایی که در تابلو سازی استفاده می شوند نیز مانندال ای دی ها دارای رنگ های متنوعی هستند آبی قرمز سفید آفتابی انبه ای بنفش سبز و غیره

برای نور و رنگ بندی در تابلوسازی داخل حروف چلنیوم یا (چنلیوم) باید از قواعد پیروی نمود ولی برای نور زمینه میتوانید از رنگ های متنوع استفده کنید

نور های زمینه ای که به شکل نور اندریک اجرا می شوند با ایجاد فاصله بین زیر سازی چلنیوم و کامپوزیت یا ترموود یک نور قوی در زیر کار ایجاد می نماید که حروف چلنیوم را در نور غوطه ور می نماید

در بعضی موارد با استفده از نور های متفاوت میتوان به یک رنگ بندی متفاوت رسید که خود میتواند باعث افزایش زیبایی تابلو شودمثلا در حروف چلنیوم با پلکسی سفید از نور انبه ای استفاده نمایید خواهید دید که یک نور و حروف جدید در شب به شما می دهد

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تابلو کامپوزیت و مشخصات آن

تابلو کامپوزیت و مشخصات آن

شرکت تابلو سازی اچ دی لایت از کادری مجرب در کادر خود بهره میبرد و همچنین فضایی مدرن و مجهز را نیز بر ...
همه چیز در مورد تابلو استیل

همه چیز در مورد تابلو استیل

برای سفارش ساخت انواع تابلو و تابلو استیل تنها کافیست با کارشناسان شرکت تابلو سازی اچ دی لایت تماس ح ...
تابلوسازی تابلو چلنیوم و مشخصات آن

تابلوسازی تابلو چلنیوم و مشخصات آن

شرکت تابلو سازی اچ دی لایت تا کنون تابلو های زیادی و همچنین تابلو چلنیوم را بر اساس خواست مشتری تولی ...
ویژگی های تابلو ال ای دی

ویژگی های تابلو ال ای دی

تابلو سازی اچ دی لایت  از بهترین تابلوسازهای کشور میباشد که انواع تابلو و تابلو ال ای دی را تا ...
مشخصات و ویژگی های تابلو پلکسی

مشخصات و ویژگی های تابلو پلکسی

در صورتی که به دنبال یک شرکت معتبر در زمینه ساخت و اجرای تابلو و تابلو پلکسی هستید پیشنهاد میکنیم تا ...
رنگ بندی در تابلوسازی

رنگ بندی در تابلوسازی

دسته بندی رنگها برای رنگ بندی در تابلوسازی ما به تور عملی سه دسته رنگ بندی در تابلوسازی داریم رنگ ه ...