شماره تماس مستقیم : 09125173277

رنگ بندی در تابلو سازی بسیار مهم و اساسی است.مخصوصا در تابلوهای چلنیوم(چنلیوم) که دارای تنوع رنگ بسیار زیادی می باشند.در تابلوهای استیل به علت محدود بودن رنگ در استیل طلایی و استیل نقره ای و استیل دودی خیلی احتیاج به دانستنی های گسترده در مورد نور و رنگ تابلو نیست.ولی حروف پلکسی نئون پلاستیک و رویه کار چلنیوم یا (چنلیوم) دارای مدل ها ورنگ های بسیار زیادی هستند.

برای انتخواب بهترین نور و رنگ ابتدا باید این سوال را در مورد تابلو از خود بپرسیم که ما چه چیزی در تابلو برایمان مهم است.نور زیاد خوانایی تابلو خواص بودن مفهومی بودن تابلو و....

هامونی رنگ ها در رنگ بندی در تابلوسازی

دو نکته بسیار مهم در هارمونی رنگ های تابلو باید رعایت شوند.یکی زیرسازی و دیگری خود حروف چه چلنیوم(چنلیوم) باشد چه پلکسی(نئون پلاستیک) یا استیل.

همان طور که دقت کرده اید در تابلو ها بیشترین تابلویی هایی که از فاصله زیاد هم نظر آدم راجلب می کندد زمینه های روشن دارند.البته بعضی از مشتریان به علت داشتن یک طرح خاص در ذهن ممکن است مایل به استفاده از رنگ های دیگری باشند که اجمالا در  مورد تمامی آن ها توضیح خواهد داده شد.

همان طور که گفته شد بهترین رنگ بندی در تابلوسازی برای زیر سازی حروف مخصوصا حروف چلنیوم(چنلیوم) رنگ روشن است. و روشن ترین رنگ و بهترین آن کامپوزیت سفید است.اگر حروف شما تک رنگ است توصیه ما به شما این است که از رنگ های سفید با حاشیه(فلاشینگ) طلایی یا نوک مدادی یا قرمز استفاده نمایید.

در زیر سازی کامپوزیت رنگ های روشن محدود می باشد وبخاطر همین بیشترین مورد استفاده برای کامپوزیت سفید می باشد.در روی کامپوزیت های روشن تمام حروف تک رنگ مناسب است همچنین برای رنگ بندی در تابلوسازی و اجرای تابلو چلنیوم(چنلیوم)و پلکسی(نئون پلاستیک) نیز مناسب می باشند .به غیر از همان رنگ زمینه ولی باید توجه داشت که برای دوبل کردن حروف باید به چند نکته توجه کرد. برای حروف دوبل چلنیوم(چنلیوم) رینگ برونی باید متفاوت با پلکسی داخلی باشد چون اساس دوبل شدن بر همین پایه دورنگ بودن است .

رنگ بندی در تابلوسازی که  پیشنهاد ما بر اساس شناخت رنگ ها و متریال موجود در تابلوسازی می باشد.بهترین رنگ برای حروف دوبل رینگ سفید با رنگ آبی قرمز طلایی سبز زرد و مشکی می باشد.بغیر از رنگ زرد جابه جایی این رنگ ها میان رینگ و پلکسی داخلی نیز بسیار زیبا می گردد.بهتر است برای رنگ بندی در تابلو های چلنیوم(چنلیوم)رنگ های سرد و گرم را در لایه های هم دیگر قرار دهیم به این معنی که اگر در زمینه از رنگ سرد استفاده نمودیم در لبه از رنگ گرم استفاده نماییم و اگر در رینگ از رنگ گرم استفاده نمودیم از پلکسی سرد برای داخل استفاده نماییم یا برعکس.

خوبی لبه چلنیوم طلایی در این است که با تمام قوانین رنگ بندی در تابلوسازی وحروف و زمینه ها خود را مطابقت می دهد با اینکه جزو رنگ های گرم به حساب می آید ولی در تمام تابلوها باعث به وجود آمدن هماهنگی میشود.

در زمینه های کامپوزیت مشکی و ترموود بهتر است از لبه چلنیوم طلایی و حروف استیل طلایی استفاده نمایید .البته لبه چلنیوم نقره ای برای حروف روشن در زمینه تیره بسیار مناسب تر می باشد.

زیرسازی چوب ترموود حتی کمرنگ ترین آن جزء زمینه های تابلو تیره به شمار می آید. در نهایت شاید بعضی از قواعد هارمونی در تابلو سازی رعایت نشود ولی باعث به وجود آمدن یک طرح خواص از رنگ بندی ها می شود.

نور در تابلو چلنیوم(چنلیوم)وحروف استیل

برای رنگ بندی در تابلوسازی در تابلو های چلنیوم که تک رنگ می باشند فقط مجاز به استفاده از نور سفید و نور همرنگ پلکسی می باشیم .در غیر این صورت در زمان روشن شدن تابلو با یک حالت عجیب به اسم خفه شدن نور روبه رو می گردیم که این یعنی ما نور قوی ای نخواهیم داشت و رنگ مورد نظر هم از دست خواهد رفت.در حروف دوبل چلنیوم(چنلیوم) شما باید از اس ام دی های سفید استفاده نمایید اگر از اس ام دی هم رنگ حروف چلنیوم(چنلیوم)استفاده نمایید و رینگ شما سفید باشد حاشیه سفید شما در برابر نور اس ام دی تبدیل به یک حاشیه هم رنگ حروف با رنگ بسیار ملایم تر در می آید.البته این عمل هم میتواند باعث ایجاد یک صورت خاص از تابلو گردد.ولی بهتر است از رنگ سفید استفاده نمایید.

در رنگ بندی در تابلوسازی حروف چلنیوم (چنلیوم) دوبل که یکی از لایه ها از پلکسی هایی باشد که نور را از خود عبور نمی دهد مثلا پلکسی مشکی یا پلکسی آینه طلایی و پلکسی آینه نفره ای میتوان از نور هایی آفتابی سفید و انبه ای استفاده نمود که بخصوص در حروف چلنیوم(چنلیوم) طلایی با رینگ سفید و حروف آینه طلایی بسیار زیبا می شود.

نور زیاد و رنگ بندی در تابلوسازی

یکی از عامل های مواثر برای جلبه توجه در تابلو ها نور می باشد که بسیار بسیار عامل مناسبی است .در بین تابلوها بهترین و پرشدت ترین نور را ال ای دی ها دارند.چه ال ای دی ثابت چه ال ای دی روان نور بسیار زیادی نصبت به تابلوهای چلنیوم(چنلیوم) یا پلکسی(نئون پلاستیک) دارند.

 برای رنگ بندی در تابلوسازی درمورد  تابلوهای ال ای دی پرشدت ترین نور را ال ای دی سبز رنگ دارد این رنگ ال ای دی با ال ای دی های دیگر تفاوت چندانی ندارد ولتاژ آن 3 ولت است و سیستم سیم کشی آن در ال ای دی ثابت شبیه ال ای دی آبی و ال ای دی سفید می باشد اما تفاوت آن در چشم ما است.

چشم های ما در دیدن رنگ سبز بسیار قوی عمل می کندد.رنگ سبز یکی از رنگهایی می باشد که چشم های ما را به خود جلب می کند.

در ال ای دی های قرمز و ال ای دی های آفتابی ولتاژ کار 2 ولت است این ال ای دی ها کمی شدت نورشان از ال ای دی سبز کمتر است ولی به علت زیبایی رنگ آن ها پرمصرف تر از ال ای دی سبز رنگ هستند.

به هر ترتیب حتی کم شدت ترین ال ای دی ها جزء پرنور ترین تابلو ها به حساب می آیند.

در ال ای دی های روان و ثابت سیستم نوری به یک شکل می باشند تنها نکته در ال ای دی های روان در ال ای دی های تلوزیون شهری می باشد.در تلوزیون های تابلو شهری تمام نور ها به نمایش در می آیند و پخش شدن تصویر خودش به بیشتر شدن جلب توجه کمک شایانی می نمایید.

لازم به ذکر است که تمام این توضیحات در مورد رنگ بندی در تابلوسازی یک تیپ ال ای دی می باشد برای مثال یک ال ای دی آفتابی برند خوب ممکن است چند برابر ال ای دی برند ضعیف نور دهی داشته باشد. در یک برند بین ال ای دی های 3ولت و 2ولت تفاوت نور بسیار زیادی وجود ندارد ولی برای کسانی که این امر مهم است بهتراست نکات بالا را برای انتخواب ال ای دی ثابت یا ال ای دی روان خود رعایت کنند.

تابلو های خاص

در اصل رنگ بندی در تابلوسازی در مورد تابلو های خاص به تابلوهایی گفته می شود که نه نور در آن ها مهم باشد نه هارمونی بلکه تابلوهایی هستند که بیشتر انسان را کنج کاو می نمایند یا اینکه بسیار شیک هستند ولی شاید خیلی تلالو ندارند.برای مثال تابلو های کافه ها که کمترین نور در آن ها بکار می رودو نیز تابلوهای داخلی .

به عنوان مثال یک بانک معروف برای تبلیغ یک مدل از تسهیلات خود بر روی بیلبرد های بزرگ شهری یک فلکس سفید نصب کرده بود و در وسط آن فقط یک کلمه نوشته شده بود (میخرمش) خود این مدل تبلیغ بلعث به وجود آمدن حس کنج کاوی در مخاطب می گردد.

ابلوهای خاص بیشتر به توسط طراحی های خاص ایجاد می گردند و قالبن زمنه مشکی یا تیره دارند.

تابلوهای شرکتی

قانون رنگ بندی در تابلوسازی برای تابلو های شرکتی طبق ضوابط شرکت رنگ بندی مشخصی دارند و باید طبق نظر کارشناس شرکت یا سازمان باشد مثلا تمام بانک های مهر اقتصاد کامپوزیت نقره ای یا نک مدادی با چلنیوم(چنلیوم) نقره ای و حروف دوبل رینگ سفید پلکسی قرمز می باشند. و هیچ بانکی حق ندارد برای خود از رنگ بندی ای خارج از ای زنگ بندی استفاده نمایید. حتی فونت و ساختار سایز و جایگذاری نشته ها هم باید مشابه اطلی باشد.

1مجموع 6 مقاله
تابلو کامپوزیت و مشخصات آن

تابلو کامپوزیت و مشخصات آن

شرکت تابلو سازی اچ دی لایت از کادری مجرب در کادر خود بهره میبرد و همچنین فضایی مدرن و مجهز را نیز بر ...
همه چیز در مورد تابلو استیل

همه چیز در مورد تابلو استیل

برای سفارش ساخت انواع تابلو و تابلو استیل تنها کافیست با کارشناسان شرکت تابلو سازی اچ دی لایت تماس ح ...
تابلوسازی تابلو چلنیوم و مشخصات آن

تابلوسازی تابلو چلنیوم و مشخصات آن

شرکت تابلو سازی اچ دی لایت تا کنون تابلو های زیادی و همچنین تابلو چلنیوم را بر اساس خواست مشتری تولی ...
ویژگی های تابلو ال ای دی

ویژگی های تابلو ال ای دی

تابلو سازی اچ دی لایت  از بهترین تابلوسازهای کشور میباشد که انواع تابلو و تابلو ال ای دی را تا ...
مشخصات و ویژگی های تابلو پلکسی

مشخصات و ویژگی های تابلو پلکسی

در صورتی که به دنبال یک شرکت معتبر در زمینه ساخت و اجرای تابلو و تابلو پلکسی هستید پیشنهاد میکنیم تا ...
رنگ بندی در تابلوسازی

رنگ بندی در تابلوسازی

دسته بندی رنگها برای رنگ بندی در تابلوسازی ما به تور عملی سه دسته رنگ بندی در تابلوسازی داریم رنگ ه ...
1مجموع 6 مقاله
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :