شماره تماس مستقیم : 09125173277

در تابلو سازی و برای ساخت حروف چلنیوم (چنلیوم) از انواع مختلف لبه های چلنیوم(چنلیوم) استفاده می گردد که تعدادی از آن ها منجمله لبه های پانچی را برای شما توضیح می دهیم.

چرا از چلنیوم (چنلیوم)برای ساخت حروف استفاده می شود؟

چلنیوم (چنلیوم) یک لبه بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی و نور آفتاب و سرما و گرما است. در حروف چلنیوم (چنلیوم) برای ایجاد یک شکل سه بعدی و برجسته شدن نوشته باید به پلکسی یه عمق داد این کار به کمک چلنبوم(چنلیوم) بسیار خوب و زیبا انجام می گیرد.

لبه های پانچی یا چلنیوم یا (چنلیوم) دقیقا یک شکل پلکانی در محیل شکل ما ایجاد می کند که این شکل میتواند حروف باشد یا که هر شکل دیگری نظیر آن.با جلو آمدن پلکسی توسط لبه چلنیوم (چنلیوم) زیر سازی از پلکسی فاصله می گیرید و این فاصله یک مزیت برای نور دهی است.

فرض کنید که پلکسی را به لامپ های اس ام دی بچسبانید ,چه اتفاقی می افتد؟ نو اس ام دی پخش نمی شود و شما قالب اس ام دی را ازپشت پلکسی مشاهده می کنید.

این کار بسیار باعث زشت شدن کار و عدم نور دهی مناسب می شود.

اما با لبه دادن توسط لبه های پانچی یا لبه چلنیوم (چنلیوم) یک فاصله مناسب بین پلکسی و زیر سازی ایجاد می شود که این خود باعث ایجاد فضایی مناسب برای پخش شدن نور بر روی پلکسی می شود و هم زیر سازی را در خود پنهان می نماید.

انواع مختلف لبه های چلنیوم(چنلیوم)

لبه های ساده چلنیوم(چنلیوم)

همانطور که از اسم این قسمت مشخصص است لبه های چلنیوم(چنلیوم) که هیچ طرح و نقشی روی آن ها نباشد را لبه چلنیوم(چنلیوم) ساده می گویند.

این چلنیوم(چنلیوم) ها در رنگ های مختلفی مانند نقره ای ,طلایی ,مشکی و سفید تولید می گردند.البته به صورت استثنا رنگ هایی مثل صورتی و قرمز هم بین شرکت های تولید کننده ی چلنیوم(چنلیوم) وجود دارد که اصلا کاربردی نیستند و حتی این شرکت ها دیگر مایل به تولید این قبیل لبه های پانچی یا چلنیوم(چنلیوم) نیستند.همین رنگ بندی برای لبه های پانچی نیز موجود است.

این مدل چلنیوم(چتلیوم)ها به خوبی زیر سازی کار را پنهان می کندد و برای کارهایی که در ارتفاع کم نصب می گردند بسیار مناسب می باشند.

لبه های پانچی چلنیوم(چنلیوم)

در لبه های طرح دار به علت وجود طرح نور داخل حروف چلنیوم به بیرون تابیده می گردد این نور می تواند تا اندکی زمینه کار که از جنس کامپوزیت یا چوب ترموود باشد را روشن نماید و یک حاله نور بسیار زیبایی دور تا دور تابلو و حروف ایجاد کند این نوردر لبه های پانچی به شدت حروف نور اندریک نمی باشد ولی زیبایی منحصر به فرد خود رادارد.

برای جلوگیری برای نفوض آب در لبه های پانچی چلنیوم(چنلیوم) از یک لایه پلاستیک در داخل لبه استفاده گردیده است که آب بند می باشد. البته جای نگرانی نیست چون اس ام دی هایی استفاده شده توسط گروه تبلیغاتی اچ دی لایت واتر پروف می باشند و گارانتی تعویض دارند.

لبه های پانچی چلنیوم(چنلیوم) 

این مدل از لبه های چلنیوم (چنلیوم) سوراخ هایی به قطر دومیل تا چند میل در فاصله های کم در تمام طول لبه ی چلیوم(چنلیوم) در بدن خود دارند.این پانچ ها میتوانند منظم یا نامنظم یا بزرگ و کوچک باشند.

بهترین مدل لبه های پانچی چلنیوم(چنلیوم) مدل پاتچ منظم آن ها است. لبه های پانچی در دو مدل پانچ و تمام پانچ تولید می شوند و در رنگ بندی نقره ای و طلایی.

لبه چلنیوم(چنلیوم) ساید لایت

این مدل لبه چلنیوم نیز در رنگ های تقره ای و طلایی تولید می گردد.و مدل سوپر ساید و ساید دارد که در مدل سوپر ساید تقریبا 8 سانت از بدنه چلنیوم(چنلیوم) را طرح ساید فرا گرفته است.این لبه در اصل جزء همان لبه های پانچی می باشد با طرحی متفاوت. 

لبه چلنیوم(چنلیوم) ورساچ

طرح ور ساچ یکی از طرح های معروف در بین همه است که در لبه های چلنیوم(چنلیوم) هم از آن استفاده شده است.این لبه هم مانند سایر لبه ها دارای دو رنگ نقره ای و طلایی می باشد ولی در یک مدل تولید می گردد.این لبه هم یکی دیگر از لبه های پانچی پر طرفدار می باشدو

طرح های متنوع از چلنیوم (چنلیوم)

در چلنیوم (چنلیوم) طرح های زیادی وجود دارد که عکس های بعضی از آن ها را برای شما آپ لود کرده ایم معمولا این طرح ها خیلی طرفدار پیدا نکرده اند و گاها بعضی از آن ها از چرخه تولید شرکت های ساخت لبه چلنیوم (چنلیوم) حارج گردیده اند و تمام این لبه ها بخشی از دنیای لبه های پانچی می باشند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :