شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

در تابلو سازی و برای ساخت حروف چلنیوم از انواع مختلف لبه های چلنیوم استفاده می گردد که تعدادی از آن ها منجمله لبه های پانچی را برای شما توضیح می دهیم.

چرا از چلنیوم برای ساخت حروف استفاده می شود؟

چلنیوم یک لبه بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی و نور آفتاب و سرما و گرما است. در حروف چلنیوم برای ایجاد یک شکل سه بعدی و برجسته شدن نوشته باید به پلکسی یه عمق داد این کار به کمک چلنیوم بسیار خوب و زیبا انجام می گیرد.

لبه های پانچی یا چلنیوم دقیقا یک شکل پلکانی در محل شکل ما ایجاد می کند که این شکل میتواند حروف باشد یا که هر شکل دیگری نظیر آن.با جلو آمدن پلکسی توسط لبه چلنیوم زیر سازی از پلکسی فاصله می گیرید و این فاصله یک مزیت برای نور دهی است.

فرض کنید که پلکسی را به لامپ های اس ام دی بچسبانید ,چه اتفاقی می افتد؟ نو اس ام دی پخش نمی شود و شما قالب اس ام دی را از پشت پلکسی مشاهده می کنید.

این کار بسیار باعث زشت شدن کار و عدم نور دهی مناسب می شود.

اما با لبه دادن توسط لبه های پانچی یا لبه چلنیوم یک فاصله مناسب بین پلکسی و زیر سازی ایجاد می شود که این خود باعث ایجاد فضایی مناسب برای پخش شدن نور بر روی پلکسی می شود و هم زیر سازی را در خود پنهان می نماید.

انواع مختلف لبه های چلنیوم

لبه های ساده چلنیوم

همانطور که از اسم این قسمت مشخص است لبه های چلنیوم که هیچ طرح و نقشی روی آن ها نباشد را لبه چلنیوم ساده می گویند.

این چلنیوم ها در رنگ های مختلفی مانند نقره ای ,طلایی ,مشکی و سفید تولید می گردند.البته به صورت استثنا رنگ هایی مثل صورتی و قرمز هم بین شرکت های تولید کننده ی چلنیوم وجود دارد که اصلا کاربردی نیستند و حتی این شرکت ها دیگر مایل به تولید این قبیل لبه های پانچی یا چلنیوم نیستند.همین رنگ بندی برای لبه های پانچی نیز موجود است.

این مدل چلنیوم ها به خوبی زیر سازی کار را پنهان می کنند و برای کارهایی که در ارتفاع کم نصب می گردند بسیار مناسب می باشند.

لبه های پانچی چلنیوم

در لبه های طرح دار به علت وجود طرح نور داخل حروف چلنیوم به بیرون تابیده می گردد این نور می تواند تا اندکی زمینه کار که از جنس کامپوزیت یا چوب ترموود باشد را روشن نماید و یک حاله نور بسیار زیبایی دور تا دور تابلو و حروف ایجاد کند این نوردر لبه های پانچی به شدت حروف نور اندریک نمی باشد ولی زیبایی منحصر به فرد خود را دارد.

برای جلوگیری برای نفوذ آب در لبه های پانچی چلنیوم از یک لایه پلاستیک در داخل لبه استفاده گردیده است که آب بند می باشد. البته جای نگرانی نیست چون اس ام دی هایی استفاده شده توسط گروه تبلیغاتی اچ دی لایت واتر پروف می باشند و گارانتی تعویض دارند.

لبه های پانچی چلنیوم 

این مدل از لبه های چلنیوم سوراخ هایی به قطر دو میل تا چند میل در فاصله های کم در تمام طول لبه ی چلنیوم در بدن خود دارند.این پانچ ها میتوانند منظم یا نامنظم، بزرگ و کوچک باشند.

بهترین مدل لبه های پانچی چلنیوم مدل پاتچ منظم آن ها است. لبه های پانچی در دو مدل پانچ و تمام پانچ تولید می شوند و در رنگ بندی نقره ای و طلایی.

لبه چلنیوم ساید لایت

این مدل لبه چلنیوم نیز در رنگ های نقره ای و طلایی تولید می گردد.و مدل سوپر ساید و ساید دارد که در مدل سوپر ساید تقریبا 8 سانت از بدنه چلنیوم را طرح ساید فرا گرفته است.این لبه در اصل جزء همان لبه های پانچی می باشد با طرحی متفاوت. 

لبه چلنیوم ورساچ

طرح ور ساچ یکی از طرح های معروف در بین همه است که در لبه های چلنیوم هم از آن استفاده شده است.این لبه هم مانند سایر لبه ها دارای دو رنگ نقره ای و طلایی می باشد ولی در یک مدل تولید می گردد.این لبه هم یکی دیگر از لبه های پانچی پر طرفدار است.

طرح های متنوع از چلنیوم

در چلنیوم طرح های زیادی وجود دارد که عکس های بعضی از آن ها را برای شما آپلود کرده ایم معمولا این طرح ها خیلی طرفدار پیدا نکرده اند و گاها بعضی از آن ها از چرخه تولید شرکت های ساخت لبه چلنیوم حارج گردیده اند و تمام این لبه ها بخشی از دنیای لبه های پانچی می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه سفارش تابلو چلنیوم و همچنین لیست لیست قیمت آن به صفحات مورد نظر مراجعه کنیدو همچنین برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :