شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

بیشتر کارگاه های تابلوسازی سنتی می باشندکه البته با وجود ضعف در تجهیزات موجود این کارگاه ها در حال ساخت حروف با کیفیت تری نصبت به کارگاه های مجهز به ماشین حروف سازی هستند. دلیل این امر ضعف بزرگ ماشین های حروف سازی در حال ساخت حروف و اندازه گیری قطر و ضخامت لبه می باشد.

کارگاه تابلوسازی چلنیوم

کارگاه تابلوسازی تابلو چلنیوم  بسته به نوع خدمات و روش کار باید تجهیز گردد. البته که در نهایت بخش اصلی حروف سازی که همان چسباندن لبه چلنیوم  به پلکسی می باشد باید بادست انجام گیرد که در اصل ماشین حروف سازی خیلی تاثیر زیادی در اجرای کارندارد.

مزیت این ماشین سرعت بالا در ساخت حروف و عدم اشتباه می باشد.ماشین حروف سازی هیچ گاه حروف را برعکس نمی سازد و یا هیچ گاه زاویه ای را از قلم نمی اندازد. کارگاه های تابلوسازی باید به چند بخش دیگر نیز مجهز باشند مهم ترین بخش کارگاه باید قسمت میزکار و ابزار کار باشد.

میز کارگاه باید قوی مستحکم و بسیار صاف باشد، چه حروف چلنیوم و چه حروف استیل یا حروف لبه پلاستیک باید روی میز های صیقلی و مناسب ساخته شوند تا از ایجاد قوص و یا موج در حروف جلوگیری کند.

ابزار حروف سازی سوهان سه گوش،سوهان نیم گرد،سوهان گرد نازک ،تیغ اره، گونیا، تیغ کاتر، متر پارچه ای، متر معمولی، تیغ فویل بری، تیغ برش پلکسی، قیچی، سرنگ مخصوص کلروفرم، دستگاه میخ پرچ، اره عمود بر یا چکشی، خودکار و مداد، آهن ربای قوی میله ای، دم باریک، انبردست و غیره...... می باشد.

در کارگاه تابلو سازی فقط حروف چلنیوم ساخته نمی شود بلکه تمام کارگاه های مربوط به تابلو سازی در این کارگاه ها انجام می شود بنابراین باید تمام ابزارهای جوشکاری و کامپوزیت و یا ساخت حروف استیل و حروف پلاستیک رادر این مجموعه داشت که مجال صحبت در مورد آن ها در این مقاله نیست و در مقاله های دیگر به آن ها می پردازیم.

موارد مهم در کارگاه تابلوسازی

تابلو چلنیوم

در کارگاه های تابلو سازی مهم ترین بخش برای ایمنی و سلامت کارکنان آن سیستم تهویه و هواکش می باشد‌. در تابلو سازی ما دائم در معرض مواد شیمیایی مانند کلروفرم و اسپری و چسب و دود قلع و گاز متساعد شده از جوشکاری می باشیم بنابراین این موضوع بسیار حائز اهمیت است که حتما از هواکش مناسب استفاده شود.نور درکارگاه ها باید مناسب باشد اما در کارگاه های تابلو سازی باید نور زیاد باشد زیرا در زمان درز بندی حروف یا کامپوزیت باید در زیر نور زیاد درزها و معایب کار بررسی و رفع گردد.

ورودی درب کارگاه باید طوری باشد که حداقل ورق پی وی سی یا کامپوزیت به راحتی داخل کارگاه وارد شود.کارگاه هایی که مجهز به دستگاه لیزر می باشند باید هم از تهویه جدا گانه برای دستگاه استفاده کنند هم به گونه ای باشند که نیاز به خورد کردن دستگاه برای ورود و خروج آن نباشد. ضمنا این کارگاه ها بهتر است که طبقه نباشند و دستگاه مستقیما روی زمین قرار بگیرد تا از لرزش دستگاه جلوگیری شود.این امر در عملکرد دستگاه بسیار تاثیر گذار می بلشد.

در کارگاه های تابلو سازی احتمال بروز حریق بسیار بالا است بنابراین بهتراست مسائل ایمنی آتش نشانی از قبیل کپسول اتفاع حریق و نیز سنسور های اعلام حریق استفاده گردد. البته وجود سیستم اعلام حریق در زمان جوشکاری مشکل ساز می شود بهتراست در زمان های جوشکاری سیستم اعلام حریق را خاموش نمائید و پس از اتمام کار و روشن کردن هواکش و تمیز شدن هوا دوباره سیستم را روشن نمائید.

جوشکاری یکی از خطر ناک ترین کارهای ممکن است زیرا در بسیاری از موارد به علت پرت شدن دانه های جوشکاری به مکان های نامعلوم که این موضوع می تواند باعث شود آتش در جایی دوراز چشم شکل بگیرد و در زمان نامعلوم بروز کند پس باید در جایی که جوشکاری انجام می شود تا چند ساعت احتمال بروز حریق از هر نقطه را داشت و این مکان ها را نباید بلافاصله بعداز جوشکاری ترک کرد و تمام نقطه های دوراز چشم را بررسی نمود.

در کارگاه های تابلوسازی باید وسایلی که احتمال حریق دارند یا قابلیت اشتعال دارند را در انبار نگهداری کنید و سعی کنید کارتون ها را زود به زود از کارگاه خارج کنید تا از انباشت آن ها جلوگیری شود.

تابلوسازی اچ دی لایت ساخت تمام مدل های تابلو اعم از چلنیوم و همینطور حروف چلنیوم، حروف استیل و پلکسی، ال ای دی ثابت و ال ای دی روان و همین طور زیرسازی و کامپوزیت و چوب ترموود را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :