شماره تماس مستقیم : 09125173277

ال ای دی ثابت

در بین قطعات الکترونیکی یکی از نسل های جدید دیود ها دیود نوری می باشد که کا آن را به اسم ال ای دی ثابت میشناسیم.دیود های نوری در ابتدا نور زیادی نداشتند اما با گذشت زمان و پیدا شدن کارایی های جدید برای این دیود ها کیفیت انها روز به روز افزایش یافت (اس ام دی) و( آرجی بی) و( سی او بی) و تمام این قبیل محصولات دیود های نوری با کیفیت های مختلف می باشند.پروژه های ال ای دی روان و ثابت با اینکه ذاتن از یک خانواده هستند اما دنیای کاملا متفاوت دارند.در کارایی این دو محصول کاملا باهم تفاوت و در خواص و کاربرد کاملا نصبت به هم متفاوت عمل می کنند.

اوبال یا کلاهی

تفاوت در تابلو ال ای دی های ثابت در این است که ال ای دی آن ها کلاهی باشد یا اوبال عمل کرد هردوی این دیودهای نوری به یک شکل می باشد.ولتاژ فقط از یکطرف وارد می شود و از طرف دیگر خارج می گردد.اما نکته در شکل ظاهری آن ها است . لامپ های کلاهی بی رنگ می باشند و در زمانی که ولتاژ در آن ها جریان می یابد نور و رنگ خود رانمایان می کندد اما در تابلو ال ای دی ثابت اوبال شما رنگ ال ای دی را می بیید و بعداز عبور ولتاژ از آن به همان رنگ روشن می گردد.این خود یک مزیت به حساب می آید که شما حتی در زمان خاموشی تابلو هم میتوانید اشکال تابلوی خود را مشاهده کنید.

فلاشر

این قطعه در تابلو ال ای دی ثابت الزام صد در صدی برای بودن ندارد ولی مزایای دارد که وجود فلاشر را بسیار سودمند میکند. فلاشر باعث خاموش روشن شدن تابلو می گردد و این خاموش و روشن شدن به دنبال خود جلب توجه را به همراه می آورد.

تجربه نشان داده که تابلوهای ال ای دی های ثابت ی که چشمک می زندد بیشتر از تابلو هایی که ثابت و بدون حرکت اند ذهن را به سمت خود می کشند.فلاشر ها با داشتن بازی های متفاوت و قبلیت تنظیم نور و سرعت بازی به تابلو یک روح می بخشند که برای هدف نهایی تابلو بسیار مهم است.

مزیت دیگر فلاشر خاموش و روشن شدن تابلو ال ای دی ثابت می باشد و این کار خود باعث افزایش طول عمر تابلو می گردد زیرا در هر خاموش و روشن شدن چیپ داخل ال ای دی یک استراحت کوتاه می کند و همین امر باعث خنک شدن و کارکرد کمتر آن می شود و طول عمر تابلو را افزایش می دهد.

پاور یا ترانس

پاور یا ترانس یا منبه تغذیه به قسمتی از تابلو ال ای دی ثابت گفته می شود که جریان مورد استفاده در تابلو را تامین می کند.در تابلو های ثابت از ولتاژ 12 برای مدار استفاده می گردد این ولتاژ باید DC باشداین به این معنی است که شما تابلوهای ال ای دی ثابت را می توانید با باطری 12V یا همان باطری ماشن هم روشن نمایید.

پاور ها بسته به تعداد ال ای دی ثابت مصرفی شما دارای آمپرAمختلفی می باشند که با محاسبه توسط قانون اهم میزان توان آن حساب شده و در تابلو بکار می رود.در زمان محاسبه جریان ترانس باید چند آمپر بیشتر از میزان محاسبه شده در نطر گرفت زیرا تلفاتی که در سیم ها و اتصالات می باشند را نمیتوان حساب کرد و باعث افت توان در تابلو می گردند.

قاب تابلو

اگر میخواهید تابلو ال ای دی ثابت خود را در فظای باز و در معرض باد و باران قرار دهید باید آن را در قابی مطمن و ضد باران قرار دهید تا دچار خرابی نگردد.این قاب ها برای تابلوهایی مناسب هستند که به صورت باکس اجرا شده باشند و باید از طلق برای کاور کردن جلوی تابلو استفاده گردد.

این قاب ها برای تابلو هایی که در پشت شیشه نصب می گردند کارایی ندارد و توصیه میشود در حدد امکان از قاب برای تابلو های ال ای دی ثابت استفاده نکنید.

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :