شماره تماس مستقیم : 09125173277

تابلو ال ای دی ثابت

در بین قطعات الکترونیکی یکی از نسل های جدید دیود ها دیود نوری می باشد که کا آن را به اسم ال ای دی ثابت میشناسیم.دیود های نوری در ابتدا نور زیادی نداشتند اما با گذشت زمان و پیدا شدن کارایی های جدید برای این دیود ها کیفیت انها روز به روز افزایش یافت (اس ام دی) و( آرجی بی) و( سی او بی) و تمام این قبیل محصولات دیود های نوری با کیفیت های مختلف می باشند.پروژه های تابلو ال ای دی روان و ثابت با اینکه ذاتن از یک خانواده هستند اما دنیای کاملا متفاوت دارند.در کارایی این دو محصول کاملا باهم تفاوت و در خواص و کاربرد کاملا نصبت به هم متفاوت عمل می کنند.

اوبال یا کلاهی تابلو ال ای دی ثابت

تفاوت در انواع تابلو ال ای دی ثابت در این است که ال ای دی آن ها کلاهی باشد یا اوبال عمل کرد هردوی این دیودهای نوری به یک شکل می باشد.ولتاژ فقط از یکطرف وارد می شود و از طرف دیگر خارج می گردد.اما نکته در شکل ظاهری آن ها است . لامپ های کلاهی بی رنگ می باشند و در زمانی که ولتاژ در آن ها جریان می یابد نور و رنگ خود رانمایان می کندد اما در تابلو ال ای دی ثابت اوبال شما رنگ ال ای دی را می بیید و بعداز عبور ولتاژ از آن به همان رنگ روشن می گردد.این خود یک مزیت به حساب می آید که شما حتی در زمان خاموشی تابلو هم میتوانید اشکال تابلوی خود را مشاهده کنید.

 تابلو ال ای دی ثابت

فلاشر تابلو ال ای دی ثابت

این قطعه در تابلو ال ای دی ثابت الزام صد در صدی برای بودن ندارد ولی مزایای دارد که وجود فلاشر را بسیار سودمند میکند. فلاشر باعث خاموش روشن شدن تابلو می گردد و این خاموش و روشن شدن به دنبال خود جلب توجه را به همراه می آورد.

تجربه نشان داده که انواع تابلو ال ای دی ثابت ی که چشمک می زندد بیشتر از تابلو هایی که ثابت و بدون حرکت اند ذهن را به سمت خود می کشند.فلاشر ها با داشتن بازی های متفاوت و قبلیت تنظیم نور و سرعت بازی به تابلو یک روح می بخشند که برای هدف نهایی تابلو بسیار مهم است.

مزیت دیگر فلاشر خاموش و روشن شدن تابلو ال ای دی ثابت می باشد و این کار خود باعث افزایش طول عمر تابلو می گردد زیرا در هر خاموش و روشن شدن چیپ داخل ال ای دی یک استراحت کوتاه می کند و همین امر باعث خنک شدن و کارکرد کمتر آن می شود و طول عمر تابلو را افزایش می دهد.

پاور یا ترانس تابلو ال ای دی ثابت

پاور یا ترانس یا منبه تغذیه به قسمتی از تابلو ال ای دی ثابت گفته می شود که جریان مورد استفاده در تابلو را تامین می کند.در تابلو های ثابت از ولتاژ 12 برای مدار استفاده می گردد این ولتاژ باید DC باشداین به این معنی است که شما تابلوهای ال ای دی ثابت را می توانید با باطری 12V یا همان باطری ماشن هم روشن نمایید.

پاور ها بسته به تعداد ال ای دی ثابت مصرفی شما دارای آمپرAمختلفی می باشند که با محاسبه توسط قانون اهم میزان توان آن حساب شده و در تابلو بکار می رود.در زمان محاسبه جریان ترانس باید چند آمپر بیشتر از میزان محاسبه شده در نطر گرفت زیرا تلفاتی که در سیم ها و اتصالات می باشند را نمیتوان حساب کرد و باعث افت توان در تابلو می گردند.

تابلو ال ای دی ثابت

قاب تابلو ال ای دی ثابت

اگر میخواهید تابلو ال ای دی ثابت خود را در فظای باز و در معرض باد و باران قرار دهید باید آن را در قابی مطمن و ضد باران قرار دهید تا دچار خرابی نگردد.این قاب ها برای تابلوهایی مناسب هستند که به صورت باکس اجرا شده باشند و باید از طلق برای کاور کردن جلوی تابلو استفاده گردد.

این قاب ها برای تابلو هایی که در پشت شیشه نصب می گردند کارایی ندارد و توصیه میشود در حدد امکان از قاب برای تابلو های ال ای دی ثابت استفاده نکنید.

 معرفی تابلو ال ای دی ثابت

مجموعه تابلو ساز اچ دی از مراکز معتبر طراحی و تولید تابلو در کشور میباشد که تجربه و تخصص بالای این مجموعه و بکارگیری از متریال های با کیفیت باعث شده تا کلیه مشتریان رضایت کاملی از خرید تابلو داشته باشند.

تابلو ها از جمله ابزارهای تبلیغاتی بسیار مناسب و ارزان قیمت هستند که امروزه نه تنها مغازه ها بلکه حتی شرکت ها و دفاتر نیز از آنها بعنوان یک ابزار تبلیغاتی و معرفی بهره میبرند. انواع تابلو تا کنون معرفی و تولید شده اند که در این بین باید به تابلو ال ای دی ثابت اشاره نمود. تابلو ال ای دی ثابت همانطور که از نامش نیز پیداست از جمله تابلوهای تولید شده با لامپ های ال دی میباشد که این لامپ ها از اصلی ترین تفاوت های این تابلو با دیگر تابلوها محسوب میشوند. تابلو ال ای دی ثابت بر خلاف تابلو های روان تصاویر را به صورت ثابت به نمایش در می آورند و دیگر خبری از به حرکت در آمدن تصاویر نیست. تابلو ال ای دی ثابت میتواند یک کلمه و یا یک جمله را به تصویر بکشد و از آن در سر در مغازه ها و فروشگاه ها و یا دفاتر کاری استفاده زیادی میشود.

استحکام تابلو ال ای دی ثابت

یکی از ویژگی هایی که یک تابلو  باید از آن برخوردار باشد استحکام آن است و باید بتواند در برابر عواملی که ممکن است به تابلو آسیب وارد آورد به خوبی مقاومت کند. تابلو ال ای دی ثابت با توجه به اینکه از متریال های با کیفیتی در ساخت خود بهره میبرد به یکی از محکم ترین تابلو ها تبدیل شده است. تابلو ال ای دی ثابت شاید در ظاهر چندان مقاوتی نداشته باشد اما اینگونه نیست و نباید از روی ظاهر آنرا قضاوت نمود. این تابلو ها میتوانند مقاومت خوبی را در برابر عوامل گوناگون از خود نشان دهند.

تعمیرات کم هزینه تابلو ال ای دی ثابت

یکی از مشکلاتی که تابلو ها با آن مواجه هستند و باعث میشود تا هزینه های نگهداری از آنها افزایش یابد هزینه تعمیرات و سرویس تابلو ها میباشد. تابلو ها به هر دلیلی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و نیاز به تعمیر و سرویس داشتته باشند که از این رو تابلو ال ای دی ثابت به دلیل اینکه از مقاومت بالایی برخوردار است و همچنین از اجزای کمتری به نسبت دیگر تابلو ها برخوردار است هزینه های نگهداری را تا حد زیادی کاهش میدهد. تابلو ال ای دی ثابت در مقایسه با دیگر تابلو هایی که از لامپ های ال ای دی بر روی خود بهره میبرند از هزینه تعمیرات کمتری برخوردار میباشد.

ساخت و تولید تابلو ال ای دی ثابت در کمترین زمان

بسیار مهم است که یک تابلو در مدت زمانی کوتاه تولید شود. بسیاری از مشتریان تابلو ها به زمان ساخت تابلو اهمیت زیادی میدهند و تمایل دارند تا تابلو های خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند که از این رو تابلو ال ای دی ثابت مدت زمان کمی را برای ساخت و اجرا نیاز دارد. البته نه تنها ساخت تابلو بلکه اجرای آن نیز به زمان کمی نیاز خواهد داشت. اجرای این تابلو ها بسیار زمان کمتری نسبت به دیگر تابلو ها نیاز خواهد داشت.

مصرف بهینه تابلو ال ای دی ثابت

در تابلو هایی که از لامپ و لامپ های ال ای دی بر روی آنها استفاده میشود بسیار مهم است که مصرف بهینه ای داشته باشند. هر چه مصرف برق این تابلو ها بهینه تر باشد در نتیجه هزینه برق مصرفی نیز تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. تابلو ال ای دی ثابت در این بین از مصرف برق بسیار کمتری برخوردار میباشد و میتواند هزینه برق مصرفی را تا حد زیادی بکاهد که از مزیت های بزرگ آن نیز محسوب میگردد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :