شماره تماس مستقیم : 09125173277

ال ای دی روان

ال ای دی روان امروزه پیشرفته ترین مدل تابلو های تبلیغاتی را تشکیل می دهند.پیشرفت در این قسمت از دنیای تبلیغات بسیار سریع و چشم گیری می باشد و دلیل آن اجرای کارهای متفاوت در یک تابلو می باشد.البته جدا از متریال مناسب و با کیفیت این بخش بسیار وابسته به طراحی نرم افزاری تابلو می باشد.

ال ای دی روان از دیود های نوری ای ساخته شده اند که بنا بر مورد استفاده از رنگ های مختلف برای نور دهی استفاده می کندد مدل آرجی بی و فول کالر آن تمام رنگ ها رادر خود جای داده اند.

تابلو های ال ای دی روان از دیتاهایی طبعیت می کنند که با برنامه نویسی به مادر برد منطقل می شوند و در صورت نیاز به کم و زیاد کردن ولتاژ باعث به وجود آمدن اشکال مورد نظر در تابلو می شوند.در تابلو های روان هر کدام از لامپ ها وضیفه خود را ایجاد می کند و در زمان مناسب خود خاموش روشن یا نور خود را کم یا زیاد می نماید و با کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی از این لامپ ها مشاهده می کنید که تابلو قادر به نمایش اشکال می گردد.در پروژه های تابلو ال ای دی روان بهتر است ابتدا فضایی را که قرار است تابلو در آن نصب شود را تعیین نماییم تا تابلو را نصبت به آن مکان انتخواب نماییم.

تابلو روان های رنگی (فول کالر)

در ال ای دی های روان آر جی بی این کار توسط سه لامپ سبزوقرمز و ابی در کنار یکدیگر ایجاد می شوند.روشن شدن هم زمان هریک از این لامپ ها در کنار هم باعث تلفیق نور ها باهم به وجود آمدن یک رنگ متفاوت می گردد و با کم و زیاد کردن ولتاژ هریک از این لامپ ها طیف رنگی تازه ای به دست می آید. 

در ال ای دی روان های فول کالر بجای سه لامپ از یک لامپ با 4 پایه استفاده شده است که یکی از پایه ها مشترک و سه پایه دیگر رنگ های سبز و قرمز و آبی می باشند در این مدل ال ای دی هم با روشن شدن شدن جدا جدا یا باهم یا ولتاژ های مختلف می توان به طیف نور های مختلف دست پیدا نمود.

این دستورات برای طیف نوری نیز توسط دیتا و برنامه نویسی به ماژول های تابلو روان داده می شوند تا تصاویر به نمایش در بیایند.ولتاژ تغذیه ماژول ها 5 ولت می باشد اما ولتاژ ال ای دی ها متفاوت می باشند بعضی 3 ولت مثل آبی و سبز ونیز بعضی 2 ولت مپل قرمز به همین دلیل است که تابلو های ال ای دی روان سبز پرنور تر هستند و به طبع آن چون ولتاژ بالاتری دارند مصرف انرژی بیشتری نیز دارند واین باعث افزایش ترانس و افزایش قیمت این تابلو نصبت به قرمز می باشد.

در تابلو ال ای دی روان تلوزیون شهری نیز تعداد ترانس های مصرفی بسیار زیاد می باشند به علت مصرف بالای لامپ ها و علاوه بر ماژول آن ها که گران تر هستند تعداد منبع تغذیه بیشتری نیز در آن ها استفاده می گردد.

قوانین کلی تابلو ال ای دی روان

ماژول های تابلو ال ای دی روان استاندارد سایزی خاصی را طبعیت می کنند.ابعاد این ماژول ها عرض 16 سانت در طول 32 سانت می باشندو برای تابلو های غیر از تلوزیون شهری باید یه لبه 10 سلنتی برای قاب آن در نظر بگیرید.

بنابر این سایز مورد نظر خود را باید با توجه به این فرمول محاسبه نمایید.به عنوان مثال ما اگر یک فضای به اندازه طول 1متر و 40سانتی و عرض 80 سانتی داشته باشیم میتوانیم از یک تابلو روان با تعداد ماژول عرض4 عدد ماژول که میشود 4*16+10=74و برای طول هم 4 عدد ماژول که میشود 4*32+10=138 میشود طول و عرض تابلوی ما.

به عبارت دیگر یک تابلو ال ای دی روان با تعداد ماژول ارتفاع 4 عدد در طول 4 عدد یا به ابعاد ارتفاه 74 سانت در 138 سانت

در بعضی استثناء ها هم میتوان قاب تابلو را سفارشی ساخت و لبه آن را حذف نمود اما این کار توصیه نمی شود به این دلیل که مقاومت تابلو در برابر باران کم می شود.

برنامه تابلو ال ای دی روان

تمامی تابلو های ال ای دی روان یا تابلو روان ها دارای یک ورودی برای دریافت برنامه هستند که در موارد با هم تفاوت هایی دارند بیشتر پرت های ورودی و متداول ترین آن ها یو اس بی است که در بیشتر تابلو های روان ال ای دی تک رنگ قابل مشهاهد می باشد.مادر برد وظیفه در یافت برنامه سیو کردن آن و باز پخش کردن آن را به عهده دارد.در تابلو های تک رنگ بعد از برنامه نویسی توسط نرم افزار های مختص این کار برنامه را داخل یک فلش که حداکثر باید 8 گیگ باشد برنامه را ذخیره می نماییم و فلش را به ورودی مادر برد وصل می نماییم. گاهی برای راحتی دسترسی به این ورودی از یک کابل افزایش طول یو اس بی استفاده می شود که این کار باعث راحتی شما می شود و نیازی نیست تا درب تابلو را باز نمایید.

در زمان روشن بودن تابلو ال ای دی روان باید فلش را به داخل ورودی متصل نماییم.در وحله اول برنامه قبلی باید پاک شود و بعد برنامه جدید به داخل مادر برد منتقل شود تمام این کارها به صورت خود کار در مادر برد اتفاق می افتد و نیازی به انجام کاری از سوی ما ندارد.علامت لود شدن بر روی تابلو ال ای دی روان و بروی ال ای دی ها نمایش داده می شود بعد از گذشت یک مدت زمان بسته به مدل نادر برد برنامه نمایش داده می شود.

بعداز شروع به کار تابلو ونمایش برنمامه احتیاجی به وصل بودن فلش نمی باشد و شما می توانید فلش را خارج نمایید.در تابلو روان های رنگی یا فول کالر به خاطر برنامه دهی سنگین به این ال ای دی روان ها از پرت های کابل مخصوص اچ دی ام آی استفاده می شود تا برنامه سریع تر و با کیفیت لازم منتقل گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :