شماره تماس مستقیم : 09125173277

ال ای دی های ثابت

تابلو ال ای دی های ثابت از نظر نوع ال ای دی به دو دسته و از نظر مدل اجرا نیز به دو دسته تقسیم می شوند.

نوع ال ای دی

1-ال ای دی کلاهی :

این ال ای دی های ثابت ظاهری شبیه هم دارند و رنگ آن ها سفید یا شفاف است.این ال ای دی ها در چیپ خود تفاوت دارند و بعداز روشن شدن رنگ آنها نمایان می گردد.این ال ای دی ها کریستال گردی دارند و دورتا دور آن ها یک لبه وجود دارد که برش خورده است و نشاندهنده قسمت کاتد ال ای دی می باشد.این شکل بسیار شبیه کلاه می باشد از این رو به این ال ای دی ها کلاهی می گویند.

2-ال ای دی اوبال:

این ال ای دی های ثابت رنگ کریستال و نور آن ها یکی است بنابر این در هنگام خاموش بودن آن نیزرنگ های ال ای دی مشخص می باشد.و این امر خود یک مزیت برای تابلو های ال ای دی ثابت است.تجربه نشان داده است که این تیپ ال ای دی توانسته است بیشتر نظر مشتریان راجلب نماید.

مدل اجرای کار ال ای دی های ثابت  

1-باکس ال ای دی:

در این مدل اجرای زیرسازی ال ای دی یک باکس مربعی یا مستطیل یا بیضی شکل زمینه کار را میسازد و روی آن را به شکل حروف مد نظر یا نوشته یا شکل های مورد نظر برای پایه های ال دی های ثابت در می آورند سپس ال ای دی ها روی آن کار می شوند این مدل تابلوها را می توان در قاب فلزی قرار داد ودر فضای باز ازآن استفاده نمود.برای آب بند نمودن این قاب ها حتما از چسب آکواریوم استفاده نمایید و در صورت امکان قاب را در جایی قرار دهید که کمتر در معرض باران و یا نور شدید آفتاب قرار گیرد.

 ال ای دی های ثابت

برای زیبا تر شدن کار مخصوصا در ال ای دی های ثابت ی که در داخل اجرا می گردد می توان از لبه چلنیوم (چنلیوم) استفاده نمود تا یک باکس بسیار شیک را بسازیم ولی باید از لبه های ساده استفاده نمود

2-ال ای دی های ثابت دورگیری شده:

در این مدل زیر سازی به شکل خود حروف بریده می شود و حاشیه ی نوشته ال ای دی کار می شود برای اجرای سیم کشی بهتر است که ال ای دی ثابت 2سانت داخل تر باشند.مزیت این مدل کار برای ویترین ها است که داخل ویترین دید خود را از دست ندهد.این مدل کار بیشتر پشت شیشه های ویترین نصب می گردند.

 تابلو  ال ای دی های ثابت با برق 12 ولت روشن می شوند و معمولا به یک فلاشر متصل می باشند که این قلاشر برای کنترول نور و مدل های خاموش روشن شدن تابلو موثر است و حتی یک آیتم برای کنترول سرعت بازی ها روی آن تعبیه شده است.

تابلو ال ای دی های ثابت از نور دهی بالایی برخوردار اند لذا توصیه ما به شما این است که سعی کنید نور این ال ای دی ها را در حدد نرمال قرار دهید و از فلاشر برای ال ای دی های ثابت استفاده نمایید این دو عمل باعث افزایش عمر ال ای دی های ثابت می گردد.

تابلو های ال ای دی ثابت جایگذین فراگیری برای تابلوهای نئون قدیمی شدند و این مدل تابلو ها را به صورت کامل از دور رقابت حضف نمودند.شدت نور بالا مصرف بسیار پایین برق در تابلو ال ای دی های ثابت باعث میل بیشتر مشتریان برای استفاده از این تابلو ها شده است.بخصوص اینکه تنوع رنگ های زیبا و مدل های اجرایی این ال ای دی ها که در تابلو های نئون امکان پذیر نبود.

مصرف بسیار پایین ال ای دی های ثابت بسیار موثر است در جبران هزینه های آن به عبارتی با در نظر گرفتن مزیت های این تابلو و مقایسه آن با نئون های قدیمی این تابلو در عرض چند ماه پول خود را به شما بازمی گرداند.

اجرای ال ای دی توسط دست و به صورت دانه به دانه انجام می گیرد . انجام عملیات بر روی تک تک آن ها و با دست باعث زمان بر شدن جرای این نمونه تابلو در تابلو سازی می گردد.طیر سازی این تابلو ها معمولا از چوب یا ام دی اف 3 میل می باشد که با روکش کاغذی سطح این چوب پوشانده شده است.شکل کار و جای پایه توسط دستگاه لیزر ایجاد می گردد. دقت کنید تا سوراخ ها منظم و قطر آن ها به اندازه باشد.در صورت گشاد بودن آن ها پایه ها درست در جای خود قرارا نمی گیرند و در صورت تنگ بودن هم پایه ها در ست جا نمی خورند.

ابتدا باید ال ای ذی های ثابت را بر روی کار سوار کرد به گونه ای که پایه مثبت اولی کنار پایه منفی دومی قرار گیرد و به همین ترتیب تا پایان کار ادامه دهید.بعد از جاگذاری تمام لامپ ها با چسب نواری پهن آن ها را در جای خود ثابت نمایید و کار را برگردانید. بنا به جریان و ولتاژ باید آن ها را به دسته های 4تایی یا 6 تایی تقسیم کنید و پایه های منفی و مثبتی که کنار هم قرار گرفتن را به هم متص کنید و لحیم کاری کنید ابتدا و انتهای هر دسته یک پایه مثبت و یک پایه منفی باقی می ماند که باید که پایه های مثبت را به بیرون دسته می خوابانیم و پایه های مفی را به داخل دسته می خوابانیم.و در مرحله آخر با سیم بدون لاک پایه های مثبت را به هم و منفی ها را به یکدیگر متصل می نماییم و در نهایت به منبع تغذیه متصل می نماییم تا تابلو ال ای دی ما روشن گردد .

برای بازی گردن و خاموش روشن شدن تابلو ال ای دی های ثابت می توان بین تابلو و منبع تغذیه از یک فلاشر استفاده نمود. معمولا فلاشر ها وظیفه قطع و وصل کردن منفی مدار را به عهده دارند . این مزیت می تواند به ما کمک کند تا تابلو را به پند دسته تقسیم کنیم و هر دسته را جدا خاموش و روشن نماییم و افکت ها و بازی های بیشتر را بتوان روی کار اجرا نمود.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :