شماره تماس مستقیم : 09125173277

حروف پلکسی

تابلو نئون پلاستیک یا همان  حروف پلکسی به تابلوهایی گفته می شود که در آن ها حروف برجسته آن را با لبه پلکسی می سازند به عبارت دیگر همان نوری که در روی حروف پلکسی وجود دارد از لبه ی آن نیز مشاهده می شود.البته خاصیت این کار این است که شما برای لبه میتوانید از هر رنگ پلکسی ای که میل دارید استفاده نمایید.

خوبی این مدل لبه این است که اگر بخواهید روی لبه طرح خاصی اجرا نمایید به راحتی این امکان برای شما میسر است .

بهترین حالت برای اجرای حروف پلکسی در محیط بسته است.لبه های پلکسی با حرارت منعطف میشود و با کلروفرم به پلکسی روی کار میچسبد.

با وجود حرارت خوردن و شکنندگی این حروف با متصل شدن رویه این حروف وقتی روی کار نصب می گردد مثل حروف چلنیوم یا (چنلیوم) قوی می گردد.

بهترین حالت حروف پلکسی این است که شما رنگ لبه و رنگ پلکسی را همرنگ انتخواب نمایید این کار باعث میشود که حروف یک تکه دیده شود این عمل یک مکعب یک پارچه نور برای شما میسازد که به تابلوی شما یک شکل بسیار خواص می بخشد.

اما تاکید ما به مشتریان عزیز این است که از این حروف بیشتر در داخل ویترین یا دیزاین داخلی استفاده نمایید.

در صورت داشتن دیزاین های خاص کم نور میتوانید اس ام دی های تابلو حروف پلکسی یا نئون پلاستیک را به یک منبع تغذیه قابل کنترول ولتاژ میتوانید نور حروف را کاهش دهید تا متناسب با محیط و نور دلخواه شما گردد.

نصب و اجرای حروف پلکسی دقیقا مثل حروف با لبه چلنیوم (چنلیوم) می باشد.در ابتدا بعد از طراحی تابلو طبق سایز و مدل فونت و طراحی مد نظر باید پلکسی روی کار توسط دستگاه لیزر برش داده شود فقط نکته متفوت ان با حروف چلنیوم یا (چنلیوم) در اینجا می باشد که باید لبه های پلکسی نیز برش داده شود.

بعداز اتمام برش کاری توسط دستگاه لیزر لبه های حروف پلکسی را با حرارت فورم داده و با کلروفرم به پلکسی رویه چسبانیده می گردد. ودر انتها نیز با برش پی وی سی و نصب اس ام دی کار به اتمام می رسد.تمام این مراحل به صورت مفصل در قسمت آموزش تئضیح داده شده است.

بهتر است در زمان برش رویه پلکسی و لبه پلکسی هر دوی آن ها از یک جنس و زخامت باشند تا یکپارچگی حروف پلکسی حفظ شود.

یکی از مزایای پلکسی این است که نور از داخل حروف به بیرون تابیده می شود و داخل حروف دیده نمی شود و این امر باعث پنهان شدن زیر سازی و سیم کشی های داخل حروف می گردد که مسلما برای زیباتر شدن کار حائز اهمیت می باشد.

پلکسی چیست؟

این جنس از پلاستیک توانایی عبور نور از خود درا دارند و در ضمن دارای مقدار کمی رفلکت نوری می باشند که مانع از دید پشت کار می شود. مانند یک فیلتر نوری که نور باید از داخل به بیرون بتابد تا دیده شود.ساخت این مدل حروف پلکسی بخاطر خاصیتی که ذکر گردید یه عیب کوچک ایجاد می کند و آن هم شکننده شدن آن است.البته نه به تردی شیشه و نه به نرمی پارچه این محصول دارای ترید و نرمی خاصی می باشد ولی مجموعا باید با احتیاط آن را جابجا نمود تا مشکلی پیش نیاید.

پلکسی ها از نظر جنس باهم یکی می باشند و فقط از نظر ماده رنگ باهم تفاوت دارند.و مسلمان ماده رنگ مشکی نوری از خود عبور نمی دهد در مواردی میتوان بجای حروف پلکسی مشکی از چاپ های مشکی یا استیکر های مشکی استفاده نمود که این کار باعث ارزان تر تمام شدن کار می گردد.علت تمایل بیشتر استفاده ما از از پلکسی در کارها ابتدا کیفیت خوب آن نصبت به متریال موجود است دوما برش آن با دستگاه سی ان سی راحت تر امکان پذیر است و سوما دوام رنگ بسیار بیشتری نصبت به چاپ و سایر متریال موجود در بازار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :