شماره تماس مستقیم : 09125173277

لبه چلنیوم

چلنیوم یا (چنلیوم) پراستفاده ترین وبه جرات میتوان گفت یکی از زیبا ترین تابلوهای در حال حاظر است از این رو این تابلو رشد بسیار زیادی داشته است.

از طرفی تابلو چلنیوم یا (چنلیوم) بخاطر قیمت مناسب نصبت به تابلوهای مشابه و نیز مقاومت بالای آن در مقابل باد و باران نیز محبوبیت این تابلو را بین مشتریان افزوده است.

لبه چلنیوم  بخاطر لبه دور ان که از جنس آلومینیوم است به این نام نامگذاری شده است.

لبه چلنیوم از جنس الومینیوم می باشد وبا آبکاری یا رنگ پاشی کوره ای به رنگ های مختلف تولید می شود.

این رنگ ها عبارت اند: از طلایی و نقره ای و سفید و مشکی که از پرمصرف ترین مدل های ان می باشند.بعضی از شرکت ها نیز به تولید بعضی رنگ های خاص نموده اند که خیلی کاربرد ندارند مثل رنگ صورتی و این قبیل رنگ ها.

بهترین مدل لبه چلنییوم باید از جنس آنادایز باشند .آنادایز به این معنی است که با تکنولوژی نانو یه لایه محافظ در برابر گردو خاک و چربی و دیگر آلودگی ها ایجاد می شود.

در حال حاظر مدل آنادایز لبه چلنیوم یا (چنلیوم) در ایران بسیار کم تولید می گردد و علت آن اختلاف قیمت با لبه های معمولی است و این مطلب باعث بی میلی مشتریان برای خرید این مدل لبه ها شده است.

 لبه-چلنیوم

قسمت نور دهی حروف با لبه چنلیوم یا (چلنیوم) پلکسی نام دارد که از جنس پلاستیک با رفلکت نور پایین می باشد.ولی در عوض این جنس پلاستیک نور را به خوبی از خود عبور می دهد.

این قسمت بسیار مهم است و بیشترین جلوه را دارد رنگ بندی پلکسی برای حروف بسیار مهم است .دراصل اولین کاری که برای تابلو با لبه چلنیوم یا (چنلیوم) انجام می گیرد همین قسمت است ما بعدا از مشخص شدن سایز و رنگ و فونت و طراحی تابلو ابتدا با برش پلکسی حروف را آماده ساخت با لبه چلنیوم یا (چنلیوم) می نماییم.

با برش ها و دادن زاویه های مختلف بر روی لبه شکل حروف دراورده وبالا و پایین حروف را در یک راستا می سازیم که این مطلب در قسمت ساخت حروف مفصلا توضیح خواهد داده شد.

بعد از ساخت با برش پی وی سی کار ساخت حروف به اتمام می رسد. پی وی سی هایی که برای حروف با لبه چلنیوم یا (چنلیوم) استفاده می شود زد آب بوده و به زیر سازی معروف هستند که در قطرهای مختلف وجود دارند که ما بیشتر از سایزهای 8 سانت و 10 سانت و 12 سانت آن استفاده می نماییم.

برای نصب حروف ابتدا زیر سازی از روی کار پیچ می گردد و سپس لبه چلنیوم یا (چنلیوم) روی آم قرار می گیرد و از بغل به پی وی سی پیچ می گردد.این قسمت هم مفصلا در آموزش به شما عزیزان توضیح خواهد شد

ساخت حروف با لبه چلنیوم  با دستگاه فقط یک ژست تبلیغاتیمی باشد. زیرا هنوز دستگاهی به بازار ارئه نگردیده است.

دستگاه های حروف ساز حتی بهترین مدل آن بسیار ساده می باشد و سادگی بیش از حد این دستگاه ها باعث بروز خطاهای متعدد در آن گشته است .تمام کسانی که لبه  خود را بادستگاه برش می دهند متوجه این مطلب می شوند که در زمان جازدن پلکسی در داخل لبه  بعضی از گوشه های بخصوص زاویه های باز و خیلی باز لبه به درستی در جای خود نمی نشیند  و باعث فاصله افتادن میان لبه چلنیوم یا (چنلیوم) با پلکسی می شود.

یکی دیگر از اشکالات به وجود امده در ساخت حروف با دستگاه در قسمت قوس ها می باشد دستگاه قادر به تشخیص میزان انعطاف لبه چلنیوم یا (چنلیوم) نمی باشد و در قوس ها گاهی لبه به حالت اولیه خود برمیگردد.

تمام سازنده ها خود به این امر واقف اند که ساخت لبه با دست بسیار تمیز تر از ساخت با دستگاه لبه چلنیوم یا (چنلیوم)ساز است ولی بعضی گروه ها بخاطر سرعت بخشیدن به به کارهای خود از این روش استفاده می نمایند. 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :