شماره تماس مستقیم : 09125173277

کامپوزیت

زیرسازی کامپوزیت درتابلو سازی حکم بوم برای نقاشی را دارد.تمام حروف ما چه چلنیوم (چنلیوم) باشد چه حروف استیل طلایی باشد چه حروف نئون پلاستیک(پلکسی) همه و همه باید روی یک زیر سازی مناسب نصب شوند. بنابراین پروه های کامپوزیت بخش منفک تابلو های امروزی هستند.

زیرسازی کامپوزیت در تابلو سازی

در قالب موارد در تابلو سازی زیر سازی مناسب برای تابلو وجود ندارد و ساخت این قسمت به عهده تابلو ساز می باشد.زیر سازی خوب به زیر سازی ای گفته می شود که سیم کشی کار را در خود پنهان نماید و دیگر اینکه حروف به خوبی روی آن سوار شود و از همه مهم تر رنگ آن به نمای تابلو کمک کند گاهی زیر سازی به زیبایی و روشنایی نمای جلوی کار هم کمک زیادی می کند.از طرفی این زیر سازی باید در عین ظرافت مقاومت بالایی در برابر باران و آفتاب داشته باشد.

کامپوزیت بهترین و زیبا ترین زیر سازی ممکن برای ساخت تابلو است زیرا هم محیط مناسبی در پشت کار برای انجام سیم کشی ایجاد می کند و هم دارای تنوع رنگی بسیار متنوعی است و به راحتی میتوان زیر سازی مناسب کار با رنگ دلخواه را انتخواب نمود.تنوع این محصول نصبت به پلکسی کمتر می باشد اما با این حال دارای طیف رنگی بالایی می باشد و بیشتر رنگ های اصلی را شامل می شود.

از دیگر مزایای این محصول به عمر بالای آن می توان اشاره نمود.مقاومت بالای آن در برابر باد و باران و نور خورشید رقبت تابلو سازان و مشتریان را برای استفاده از آن بیشتر نموده است.

یکی از مزایای تابلو کامپوزیت بازتاب نور حروف است که شاید کمتر مورد توجه افراد ناآگاه قرار می گیرد است.به علت ایجاد یک سطح صاف و گاها براق با استفاده از حروف چلنیوم(چنلیوم) پانچی یا حروف استیل نور اندریک یک حاله ی نور بسیار یکنواخت دور تادور محیط حروف ایجاد می گردد.این باز تاب بر روی زیر سازی هایی همچون ترموود و سنگ کمتر دیده می شود.بنا به سلیقه مشتری در یک تابلو می تواند از چند مدل یا رنگ تلفیقی و یا حتی در نقاطی از ترموود برای جذاب تر کردن زمینه استفاده نمود.

محاسبات کامپوزیت

یک ورق کامپوزیت125 سانت در320 سانت می باشد یعنی هر شیت ورق کامپوزیت 4 متر مربع می باشد.برای محاسبه میزان ورق کامپوزیت مصزفی باید نصب به روش اجرای کار مسلط باشید زیرا پرتی ورق و لبه هایی که به داخل خم می شوند می توانند محاسبات شما را کاملا بهم بزنند.اما ما یک روش ساده برای به دست آوردن حدود متراژ کار شمارا به شما یاد می دهیم.

ابتدا رخ کاری که قرار است کامپوزیت شود را متر بزنید و طولX و عرضY مورد نظر را به دست بیاورید. سپس آن میزانی که مایل هستید تا تابلو از ابتدای کار بیرون بیاید را اندازه بگیریدZ وقتی عدد و را در هم ضرب کنیم متراژ رخ تابلو و وقتی X رادر Z ضرب کنیم متراژ بالا و پایین تابلو و وقتی Y را در Z ضرب کنیم متراژ بغل های تابلو به دست می آید در صورت نیاز نبودن به وجود هر قسمت میتوان آن را حذف نمود.برای هر متر مربه 20 سانت پرتی در نظر بگیرید و پس از به دست آوردن عدد به دست آمده آن را به 4 تقسیم نمایید واگر عدد به دست آمده رند نبود آن را رو به بالا گرد کنید تا تعداد شیت مورد استفاده در کار شما به دست آید.

فلاشینگ در تابلو کامپوزیت

فلاشینگ به قسمتی از تابلو کامپوزبت ترموود گفته می شود که معمولا در بالای تابلو اجرا می شود یک باکس که سرتا سر تابلو را پوشانده و مانع ریزش آب باران بر روی حروف چلنیوم یا (چنلیوم) یا حروف استیل و یا حروف نئون پلاستیک (پلکسی) می شود.

برای نمای بهتر تابلو بهتر است فلاشینگ هم رنگ زمینه نباشد و با رنگ کامپوزیت اصلی متفاوت باشد. در صورت تمایل مشتری میتوان فلاشینگ را دورتا دور از بالا و پایین و چپ و راست تابلو اجرا نمود.این مورد بیشتر در فلاشینگ های طلایی باب میل مشتری می باشد.در محاسبه فلاشینگ باید میزان پرتی ورق بیشتر محاسبه گردد.

اجرای کامپوزیت

کامپوزیت بر روی یک زیر سازی فلزی که با قوطی ساخته می شود پیچ می گردد. برای ساخت زیر سازی به دستگاه جوش و فرز و تراز و پروفیل بر احتیاج است تا پروفیل ها را در جای خود محکم نماییم تا در برابر باد و باران و وزن کار و ناملایمات دیگر مقاوم باشند.ابتدا زیر سازی را با در نظر گرفتن سایز ورق ها می سازند و بعد ورق ها را نصبت به محاسباتی که قبلا انجام داده اند برش می دهند.برش ورق ها توسط اره دیسکی انجام می گیرد.این اره در اصل اره نجاری است و با سرعت بالایی دوران می کند و کامپوزیت را برش می دهد.

بعداز برش نوبت به شیار زدن با دستگاه اور فرز می رسد این دستگاه یک لایه از کامپوزیت و نیز قسمت پلاستیکی را  به صورت هفتی برداشته تا به لایه پایینی برسد البته باید عمق آن را تنظیم نمود زیرا اگر عمق آن زیاذ باشدشیار ازهم جدا می شود و اگر عمق آن کم باشد شیار به درستی در جای خود نمی نشیند و به سختی باید آن را خم کرد و در نهایت نیز باعث ترکیدن خم می شود. تمامی زیبایی کامپوزیت به معلوم نبودن پیچ های آن است بخاطر همیت خم ها را به شکلی میزنند که که نقطه اتصال با پیچ مشخص نگردد.

کامپوزیت زد آب می باشد ولی شکل اجرای آن به شکلی نیست که مانع از عبور آب به داخل آن شود .بهتر است در اتمام کار بالای کار که بیشتر در معرض باران است توسط چسب آکواریوم آب بند گردد تا از بروز مشکل جلو گیری شود.

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :