شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

تابلو کامپوزیت

زیرسازی کامپوزیت درتابلو سازی حکم بوم برای نقاشی را دارد.تمام حروف ما چه چلنیوم باشد چه حروف استیل طلایی باشد چه حروف نئون پلاستیک(پلکسی) همه و همه باید روی یک زیر سازی مناسب نصب شوند. بنابراین پروه های کامپوزیت بخش منفک تابلو های امروزی هستند.

زیرسازی تابلو کامپوزیت در تابلو سازی

در قالب موارد در تابلو سازی زیر سازی مناسب برای تابلو وجود ندارد و ساخت این قسمت به عهده تابلو ساز می باشد.زیر سازی خوب به زیر سازی ای گفته می شود که سیم کشی کار را در خود پنهان نماید و دیگر اینکه حروف به خوبی روی آن سوار شود و از همه مهم تر رنگ آن به نمای تابلو کمک کند گاهی زیر سازی به زیبایی و روشنایی نمای جلوی کار هم کمک زیادی می کند.از طرفی این زیر سازی باید در عین ظرافت مقاومت بالایی در برابر باران و آفتاب داشته باشد.

کامپوزیت بهترین و زیبا ترین زیر سازی ممکن برای ساخت تابلو است زیرا هم محیط مناسبی در پشت کار برای انجام سیم کشی ایجاد می کند و هم دارای تنوع رنگی بسیار متنوعی است و به راحتی میتوان زیر سازی مناسب کار با رنگ دلخواه را انتخاب نمود.تنوع این محصول نسبت به پلکسی کمتر می باشد اما با این حال دارای طیف رنگی بالایی می باشد و بیشتر رنگ های اصلی را شامل می شود.

 تابلو کامپوزیت

از دیگر مزایای این محصول به عمر بالای آن می توان اشاره نمود.مقاومت بالای آن در برابر باد و باران و نور خورشید رقبت تابلو سازان و مشتریان را برای استفاده از آن بیشتر نموده است.

یکی از مزایای تابلو کامپوزیت بازتاب نور حروف است که شاید کمتر مورد توجه افراد ناآگاه قرار می گیرد است.به علت ایجاد یک سطح صاف و گاها براق با استفاده از حروف چلنیوم پانچی یا حروف استیل نور اندریک یک حاله ی نور بسیار یکنواخت دور تا دور محیط حروف ایجاد می گردد.این باز تاب بر روی زیر سازی هایی همچون ترموود و سنگ کمتر دیده می شود.بنا به سلیقه مشتری در یک تابلو می تواند از چند مدل یا رنگ تلفیقی و یا حتی در نقاطی از ترموود برای جذاب تر کردن زمینه استفاده نمود.

محاسبات تابلو کامپوزیت

یک ورق کامپوزیت125 سانت در320 سانت می باشد یعنی هر شیت ورق کامپوزیت 4 متر مربع می باشد.برای محاسبه میزان ورق کامپوزیت مصرفی باید  به روش اجرای کار مسلط باشید زیرا پرتی ورق و لبه هایی که به داخل خم می شوند می توانند محاسبات شما را کاملا بهم بزنند.اما ما یک روش ساده برای به دست آوردن حدود متراژ کار شمارا به شما یاد می دهیم.

ابتدا رخ کاری که قرار است کامپوزیت شود را متر بزنید و طولX و عرضY مورد نظر را به دست بیاورید. سپس آن میزانی که مایل هستید تا تابلو از ابتدای کار بیرون بیاید را اندازه بگیریدZ وقتی عدد و را در هم ضرب کنیم متراژ رخ تابلو و وقتی X رادر Z ضرب کنیم متراژ بالا و پایین تابلو و وقتی Y را در Z ضرب کنیم متراژ بغل های تابلو به دست می آید در صورت نیاز نبودن به وجود هر قسمت میتوان آن را حذف نمود.برای هر متر مربه 20 سانت پرتی در نظر بگیرید و پس از به دست آوردن عدد به دست آمده آن را به 4 تقسیم نمایید واگر عدد به دست آمده رند نبود آن را رو به بالا گرد کنید تا تعداد شیت مورد استفاده در کار شما به دست آید.

فلاشینگ در تابلو کامپوزیت

فلاشینگ به قسمتی از تابلو کامپوزیت ترموود گفته می شود که معمولا در بالای تابلو اجرا می شود یک باکس که سرتا سر تابلو را پوشانده و مانع ریزش آب باران بر روی حروف چلنیوم  یا حروف استیل و یا حروف نئون پلاستیک (پلکسی) می شود.

برای نمای بهتر تابلو بهتر است فلاشینگ هم رنگ زمینه نباشد و با رنگ کامپوزیت اصلی متفاوت باشد. در صورت تمایل مشتری میتوان فلاشینگ را دورتا دور از بالا و پایین و چپ و راست تابلو اجرا نمود.این مورد بیشتر در فلاشینگ های طلایی باب میل مشتری می باشد.در محاسبه فلاشینگ باید میزان پرتی ورق بیشتر محاسبه گردد.

تابلو کامپوزیت

اجرای کامپوزیت

کامپوزیت بر روی یک زیر سازی فلزی که با قوطی ساخته می شود پیچ می گردد. برای ساخت زیر سازی به دستگاه جوش و فرز و تراز و پروفیل بر احتیاج است تا پروفیل ها را در جای خود محکم نماییم تا در برابر باد و باران و وزن کار و ناملایمات دیگر مقاوم باشند.ابتدا زیر سازی را با در نظر گرفتن سایز ورق ها می سازند و بعد ورق ها را نسبت به محاسباتی که قبلا انجام داده اند برش می دهند.برش ورق ها توسط اره دیسکی انجام می گیرد.این اره در اصل اره نجاری است و با سرعت بالایی دوران می کند و کامپوزیت را برش می دهد.

بعداز برش نوبت به شیار زدن با دستگاه اور فرز می رسد این دستگاه یک لایه از کامپوزیت و نیز قسمت پلاستیکی را  به صورت هفتی برداشته تا به لایه پایینی برسد البته باید عمق آن را تنظیم نمود زیرا اگر عمق آن زیاذ باشدشیار ازهم جدا می شود و اگر عمق آن کم باشد شیار به درستی در جای خود نمی نشیند و به سختی باید آن را خم کرد و در نهایت نیز باعث ترکیدن خم می شود. تمامی زیبایی کامپوزیت به معلوم نبودن پیچ های آن است بخاطر همیت خم ها را به شکلی میزنند که که نقطه اتصال با پیچ مشخص نگردد.

کامپوزیت ضد آب می باشد اما مانع از عبور آب به داخل آن نمیشود .بهتر است در اتمام کار بالای کار که بیشتر در معرض باران است توسط چسب آکواریوم آب بند گردد تا از بروز مشکل جلو گیری شود.

اگر به کیفیت ، قیمت و زمان ساخت تابلو کامپوزیت اهمیت میدهید پیشنهاد میکنیم تا شرکت تابلو سازی اچ دی لایت را انتخاب نمایید زیرا این شرکت پرسنل خود را در قبال مشتریان برای ساخت و اجرای بهترین تابلو آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن متعهد ساخته و تا کنون نیز رضایت کلیه مشتریان خود را به طور کامل جلب نموده است.

سر در هر مغازه و صنفی را که مشاهده کنید تابلویی را مشاهده خواهید کرد که علاوه بر معرفی صنف میتواند در جذب مشتری برای آن نیز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. تابلوهای جدید طی سالهای پیش ابداع و مورد استفاده قرار گرفته اند که برخی از تابلوها با توجه به ویژگی های زیاد خود همواره مورد توجه بوده اند که در این بین میتوان به تابلو کامپوزیت اشاره نمود. تابلو کامپوزیت که از ۲۰ سال پیش وارد کشور  ما شده است از کامپوزیت به عنوان مواد اولیه تشکیل دهنده خود بهره میبرد وجزو تابلوهای سبک نیز محسوب میشود. تابلو کامپوزیت بر سر در مغازه ها و بسیاری از صنوف مورد استفاده قرار میگیرد و با توجه به رنگ بندی های متنوعی جلوه ظاهری زیبایی را نیز برای سازه بوجود می آورد.

پیشنهاد خرید تابلو کامپوزیت با توجه به مزایای آن

مزیت های بسیار زیاد این تابلو باعث شده تا خرید تابلو کامپوزیت تا  حد زیادی افزایش یابد. مشتری با خرید تابلو کامپوزیت با مزیت های زیادی مواجه خواهد شد که میتوان به طول عمر بالای تابلو اشاره نمود. طول عمر بالای تابلو کامپوزیت شما را از خرید مجدد تابلو بی نیاز خواهد کرد و هزینه های شما نیز به طبع کاهش خواهد یافت.

خرید تابلو کامپوزیت بسیار مقرون بصرفه است و دلیل آن نیز مواد اولیه ارزان قیمت به کار رفته در ساخت تابلو میباشد. البته ارزان قیمت بودن تابلو کامپوزیت به این معناست که در مقایسه با دیگر تابلو ها قیمت مناسبی دارد.

از دیگر مزیت های ایجاد شده با خرید تابلو کامپوزیت میتوان به در اختیار داشتن فضای مناسب برای سیم کشی، ظاهر زیبا و مدرن، اعطاف پذیری بسیار بالا و سبک بودن اشاره نمود.

 


تابلوی مغازه را می توان با استفاده از متریال مختلف سفارش داد. تابلوسازی اچ دی لایت ساخت تمام مدل های تابلو اعم از چلنیوم و همینطور حروف چلنیوم، حروف استیل و پلکسی، ال ای دی ثابت و ال ای دی روان و همین طور زیرسازی و کامپوزیت و چوب ترموود را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :