شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

حروف استیل

تابلو فلزی از اولین تابلوهای صنعت تبلیغات می باشد که در ابتدا از نوع آهنی آنن استفاده می شد و بعد ها جنس حروف استیل آن به بازار آمد و به مرور زمان نور دهی به آن توسط اس ام دی و پلکسی دوغی اضافه شد.

تاریخچه تابلو حروف استیل

تابلو های فلزی از مدت ها قبل مورد اجرا قرار می گرفته است بانک سپه یکی از اولین های این قسمت از دنیای تبلیغات است.در آن دوره که دستگاه لیزر و پلات وجود نداشت برای اجرای تابلو های فلزی از ابزار آلات ابتدایی برای ساخت حروف استفاده می کردند.ابتدا طرح یا نوشته مورد نظر را توسط خدکار یا کاربن روی ورق فلزی می کشیدند بعد با کمک قیچی مشهدی یا همان قیچی ورق بر شروع به برش ورق می کردند.همین روش برای حروف استیل هم استفاده می شد. بعد از برش ورق فلزی ان را توسط خوشه می کوبیدند تا لبه های آن صاف شود و بعد از آن شروع به لبه دادن می کردند.لازم به یاد آوری هست که خود لبه ها هم به همین صورت برش می خوردند.

قسمت بعد آماده کردن قلع برای چسباندن لبه ها حروف استیل یا حروف آهنی بود که مقدار مشخصی سرب را با قلع باهم حرارت می دادند و مخلوط می کردند سپس یر روی کاشی هایی که طرح استوانه ای داشت آن ها را می ریختند تا سرد شود.بعد از سرد شدن ان ها را از کاشی جدا کرده و برای لبه دادن استفاده می کردند.

تابلو استیل

لبه را در پشت حروف استیل یا فلزی قرار داده و تکه تکه و مرحله به مرحله با گرم کردن هویه چکشی و برداشتن مقداری قلع و ریختن قلع داغ توسط هویه چکشی بر روی قسمت اتصال لبه و کار این دو را به هم متصل می کردند.

برای تمیزی نقطه اتصال لبه و کار نیز از تیزاب استفاده می کردند تا محیط اتصال از چربی های احتمالی پاک گردد.

بعد از اتمام کار حروف استیل را با کمک مل و پنبه پرداخت می کردند تا براق شود و هیچ اثری روی آن نماند.در آن زمان ها به علت نبود دستگاههای پیشرفته و طراحی دستی قادر به اجرای یکی دو فونت بیشتر نبودند و برای اشکال از ساده ترین مدل ها استفاده می شد اما باگذشت زمان و به بازار آمدن دستگاه پلات به مدل های اجرا شده تابلو های استیل افزوده شد

اجرای مدرن تابلو فلزی یا تابلو استیل

در پروژه های حروف استیل  دیگر از روش های قدیمی استفاده نمی شود مخصوصا در تابلو های استیل این تابلو ها به علت براق بودن بیش تر از تابلو های آهنی عیب کار را نشنان می دهند بنابراین باید با حساسیت بیتشری روی آن ها کار کرد.

دستگاه های برش لیزر فلزات بسیاری به پیشرفت این صنعت کمک نموده اند.این دستگاه ها بدون ایجاد لبه و خط و خش حروف را با هر طرح و مدل و سایزی برش می دهند.چه استیل طلایی باشد چه استیل نقره ای.برش باکیفیت بخش اعظم کار است و راحتی تنوع طرح نیز برای ایجاد کار دست طراح را باز گذاشته است تا آزادانه تصمیم بگیرد. دستگاه برش فلزات دقیقا مثل دستگاه لیزر می باشد و با برنامه کرل فعال می گردد و با استپ موتورها حرکت می نماید حتی سنسور های آن ها یکی می باشند تنها تفاوت این دو دستگاه این است که در لیزر برش فلزات از هوا برش برای برش کار استفاده می گردد این عمل باعث به وجود آمدن یک سری ناملایمات در کار  حروف استیل می گردد ولی باید ثاب زدن یا فلاپ سمباذه می توان حروف استیل را تمیز نمود.

البته هرکار خصوصیات خود و گاهی محدودیت های خود را دارد.مثلا در اشکالی که گوشه های بسیار تیز و باریکی دارندباید نکاتی رعایت شوند و یا در قطر قلم های کمتر از 4 سانت مشکلاتی در ساخت ایجاد می کنند البته با استفاده از تجربیات میتوان تا حددی این مشکلات را حل نمود.

حروف استیل

البته در حروف استیل یا حروف فلزی ما از لبه های کم عمق استفاده می کنیم که این کار به ساخت حروف با قزر قلم کم کمک بسیار زیادی می کند.

پرداخت کاری

در تابلو های حروف استیل که به روش های نوین اجرا می شود احتیاج به پرداخت کاری کمتر حس می شود.اما گاها با قرار گرفتن کار در مجاورت باران مخصوصا در محیط های آلوده مثل هوای تهران لکه هایی روی کار ایجاد می شوند که بسیار به زیبایی کار تاثیر منفی دارند.در این زمان بهتر است که حروف پرداخت شود.

برای پرداخت باید حروف را از روی کار باز کرد این نکته را فراموش نکنید که هیچ گاه حروف استیل مخصوصا حروف استیل طلایی را بدون کاور روی هم نگذارید چون این کار موجب مخدوش شدن حروف می گردد.حروف را یک به یک در مل قوطه ور نمایید و با پنبه به پرداخت بپردازید وقتی کار پرداخت به اتمام رسید کافی است حروف را باد بگیرید.

تمام مراحل را با دستکش نخی یا کاموایی انجام بدهید و مراقب باشید تا دست خود را زخمی نکنید زیرا زخمی که توسط استیل ایجاد شود به علت سمی بودن این فلز به راحتی خوب نمی شود.با اتمام کار دوباره حروف استیل را به جای خود برگردانده و محکم نمایید.به دو روش کلی میتوان حروف استیل را پرداخت کرد.بهترین و راحت ترین روش برای پرداخت نمودن استفاده از مل نقاشی است ابتدا روکش حروف را جدا کنید و اگر حرارت باعث سوختگی روکش و ماندن لکه سیاه روی آن شده بود ابتدا با پنبه و تینر سیاهی ها را پاک نمایید.در ادامه مل را روی کار بپاشید و با پنبه شروع به پرداخت کردن نمایید.جوری که مل روی کار بماند. بعداز نصب کردن کار با یک پنبه تمیز مل های بجا مانده را از سطح کار پاک نمایید.

روش دیگر براق کننده فلزات است این براق کننده ها برای حروف استیل هیچ خطری ندارند و باعث ضعیف شدن آبکاری نمی شوند ولی بسیار کار پرداخت را مشکل می کنند.ابتدا سطح کار را به مواد اغشته کنید و بعد با پنبه مواد را به تمام سطح به صورت یکسان پخش نمایید.ور آخر با یک پنبه تمیز کار را تمیز نمایید. این روش بسیار باعث مصرف پنبه  و در نهایت صرف وقت زیاد می شود. این روش دم دستی ترین راه برای براق کردن حروف استیل می باشد و با خراب کاری کمتری به همراه است و برای پرداخت کاری در محل کار مناسب تر می باشد.

رنگ زدن حروف فلزی

حروف فلزی برعکس حروف استیل نیاز به پرداخت کاری ندارند ولی باید آن ها را رنگ آمیزی نمود تا هم در برابر زنگ زدگی از آن ها محافظت نمود و هم باعث زیبا تر شدن آن ها شد.دز بیشتر موارد این نوع کار دوبل ساخته می شود یک حروف پهن در زیر و یک حروف با قطر قلم کمتر در روی آن نصب می گردد. این کار باعث زیبا تر شدن و برجسته تر شدن حروف می شود و در زمان رنگ زدن می توان کار را دو رنگ اجرا نمود.حروف های رویی معمولا با پیچی که حروف ساز به زیر آن جوش داده است و با سوراخ کردن حروف زیری و با کمک مهره به هم متصل می گردند.


 

 تابلوی مغازه را می توان با استفاده از متریال مختلف سفارش داد. تابلوسازی اچ دی لایت ساخت تمام مدل های تابلو اعم از چلنیوم و همینطور حروف چلنیوم، حروف استیل و پلکسی، ال ای دی ثابت و ال ای دی روان و همین طور زیرسازی و کامپوزیت و چوب ترموود را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

 

 

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :