شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

لبه چلنیوم

چلنیوم پراستفاده ترین و به جرات می توان گفت یکی از زیباترین تابلوهای در حال حاضر است از این رو این تابلو رشد بسیار زیادی داشته است.

از طرفی بخاطر قیمت مناسب تابلو چلنیوم نسبت به تابلوهای مشابه و نیز مقاومت بالای آن در مقابل باد و باران، محبوبیت این تابلو را بین مشتریان افزوده است.

لبه چلنیوم لبه دور تابلوی چلنیوم است که از جنس آلومینیوم می باشد و با آبکاری یا رنگ پاشی کوره ای به رنگ های مختلف تولید می شود.

این رنگ ها عبارت اند: از طلایی و نقره ای و سفید و مشکی. بعضی از شرکت ها نیز به تولید بعضی رنگ های خاص نموده اند که خیلی کاربرد ندارند مثل رنگ صورتی و این قبیل رنگ ها.

بهترین مدل لبه چلنیوم

بهترین مدل لبه چلنیوم از جنس آنادایز می باشد. آنادایز به این معنی است که با تکنولوژی نانو یک لایه محافظ در برابر گرد و خاک و چربی و دیگر آلودگی ها ایجاد می شود.

در حال حاضر مدل آنادایز لبه چلنیوم در ایران بسیار کم تولید می گردد و علت آن اختلاف قیمت با لبه های معمولی است و این مطلب باعث بی میلی مشتریان برای خرید این مدل لبه ها شده است.

لبه چلنیوم

نوردهی حروف با لبه چلنیوم

نوردهی حروف با لبه چنلیوم پلکسی نام دارد که از جنس پلاستیک با رفلکت نور پایین می باشد. ولی در عوض این جنس پلاستیک نور را به خوبی از خود عبور می دهد.

این قسمت بسیار مهم است و بیشترین جلوه را دارد. رنگ بندی پلکسی برای حروف بسیار مهم است. در اصل اولین کاری که برای تابلو با لبه چلنیوم انجام می گیرد همین قسمت است ما بعد از مشخص شدن سایز و رنگ و فونت و طراحی تابلو با برش پلکسی حروف را آماده ساخت با لبه چلنیوم می نماییم.

ساخت حروف با لبه چلنیوم

با برش ها و دادن زاویه های مختلف بر روی لبه شکل حروف دراورده و بالا و پایین حروف را در یک راستا می سازیم.

بعد از ساخت با برش پی وی سی کار ساخت حروف به اتمام می رسد. پی وی سی هایی که برای حروف با لبه چلنیوم استفاده می شود ضد آب بوده و به زیرسازی معروف هستند که در قطرهای مختلف وجود دارند که ما بیشتر از سایزهای 8 سانت و 10 سانت و 12 سانت آن استفاده می نماییم.

برای نصب حروف ابتدا زیرسازی از روی کار پیچ می گردد و سپس لبه چلنیوم روی آن قرار می گیرد و از بغل به پی وی سی پیچ می گردد.

ساخت حروف با لبه چلنیوم با دستگاه

ساخت حروف با لبه چلنیوم با دستگاه فقط یک ژست تبلیغاتی می باشد. زیرا هنوز دستگاهی به بازار ارئه نگردیده است.

دستگاه های حروف ساز حتی بهترین مدل آن بسیار ساده می باشد و سادگی بیش از حد این دستگاه ها باعث بروز خطاهای متعدد در آن گشته است. تمام کسانی که لبه خود را با دستگاه برش می دهند متوجه این مطلب می شوند که در زمان جازدن پلکسی در داخل لبه بعضی از گوشه های بخصوص زاویه های باز و خیلی باز لبه به درستی در جای خود نمی نشیند و باعث فاصله افتادن میان لبه چلنیوم با پلکسی می شود.

یکی دیگر از اشکالات به وجود امده در ساخت حروف با دستگاه در قسمت قوس ها می باشد دستگاه قادر به تشخیص میزان انعطاف لبه چلنیوم نمی باشد و در قوس ها گاهی لبه به حالت اولیه خود برمی گردد.

تمام سازنده ها خود به این امر واقف اند که ساخت لبه با دست بسیار تمیزتر از ساخت با دستگاه لبه چلنیوم ساز است ولی بعضی گروه ها بخاطر سرعت بخشیدن به کارهای خود از این روش استفاده می نمایند. 


تابلوی مغازه را می توان با استفاده از متریال مختلف سفارش داد. تابلوسازی اچ دی لایت ساخت تمام مدل های تابلو اعم از چلنیوم و همینطور حروف چلنیوم را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :