شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یا تابلو چنلیوم پراستفاده ترین و به جرات یکی از زیباترین تابلوهای درحال حاضر است. از این رو این تابلو از پرکاربردترین تابلوهای برجسته در صنعت تابلوسازی برای ساخت تابلو مغازه به شمار می آید.

چه تابلو چلنیومی برای کار ما مناسب است؟

در ابتدا باید شرایط کار و محل نصب تابلوی چلنیوم و ارتفاع و دید و همچنین نوع فعالیتی که تابلو قرار است برای تبلیغ آن اجرا شود را بررسی نمود.

به علت تنوع بالا در زمینه تبلیغات باید این موضوع را در نظر گرفت که در اجرا، نظر صاحبان کار به همه چیز، حتی اصول کاری اولویت دارد.

اولین خواهش ما از شما مشتریان عزیز این است که در صورت داشتن یک طرح یا مدل خاص برای تابلوی چلنیوم نمونه آن طرح را به ما نشان دهید تا در طراحی طرح مورد نظر شما، زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

یک سری قوانین نانوشته در اجرای تابلوهای تبلیغاتی وجود دارند که به بیان تعدادی از آن ها می پردازیم.

انواع تابلو چلنیوم

انواع تابلو چلنیوم را می توان در سبک های مختلف بر روی سر درب کسب و کارهای مختلف مشاهده نمود. تابلوسازی اچ دی لایت بر اساس ایده های خلاقانه و همچنین استفاده از سبک های جدید طراحی تابلوهای تبلیغاتی، توانسته در لیست خدمات مجموعۀ خود، طراحی و اجرای انواع تابلو چلنیوم را داشته باشد. انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی، تأثیر مستقیم بر روی جذب مشتری خواهد داشت.

رنگ تابلو چلنیوم و شغل ها

شاید شما هم متوجه این موضوع شده باشید که بعضی شغل ها مثل فست فود از رنگ های گرم مانند قرمز استفاده می کنند. بسیاری از پروژه های تابلو چلنیوم، کامپوزیت قرمز و حتی حروف چلنیوم قرمز دارند. یا لامپ سبز برای کله پزی ها و این مدل غذاپزی ها باب بوده است.

این قوانین نانوشته گاهی موجب بی میلی مشتریان جهت استفاده از این رنگ ها در تابلوی خود می شود و این امر گاهی به زیبایی تابلو خدشه وارد می نماید. توصیه ما به شما عزیزان این است که تا حد امکان ذهن خود را از این چنین دانسته ها پاک نمایید و فقط به تابلوی مورد نظر خود و اجرای آن چیزی که در ذهن دارید بپردازید.

به طور مثال همین رنگ قرمز و سبز. رنگ قرمز یک رنگ گرم با جلب توجه بالاست که بسیار به دید تابلوی شما کمک می کند و رنگ سبز یکی از پرنورترین نورهایی است که چشم به خوبی آن را درک می کند.

تابلو چلنیوم

چگونه برای تابلو چلنیوم فونت انتخاب کنیم؟

در تابلو چلنیوم برای انتخاب فونت دست شما باز است اما چند نکته را باید رعایت نمود. شما باید فونتی را انتخاب کنید که بیشتر فضاهای خالی تابلو را پر کند. پس برای تابلوهای کشیده از فونت های کشیده مثل نستعلیق و نثر شکسته استفاده نمایید. برای تابلوهایی که عمودی هستند باید چند خط نوشته در نطر بگیرید. البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که حروف زیاد در هم نباشند که ناخوانا شوند.

همیشه سعی کنید یک تابلوی منظم داشته باشید مگر در تابلوهای خاص.

در انتخاب رنگ بندی تابلو چلنیوم حتما به لوگوی خود توجه کنید. لوگوی شما معرف شماست و براساس کار و صنعت شما طراحی شده پس بهتر است از رنگ ها و اشکال لوگو برای طراحی حروف کمک بگیرید.

زاویه اجرای کار تابلوی چلنیوم

یکی از مطالب مهمی که شاید خیلی جلب توجه نمی کند زاویه نصب یک تابلو می باشد که این کار باعث بیشتر به چشم آمدن تابلو با لبه چلنیوم می شود. البته این نکته کاملا وابسته به فضای کار می باشد اما با تکنیک هایی می توان بهترین راهکار را ارائه داد.

شما در پر ترددترین مسیر مقابل محل نصب تابلو بایستید از ابتدا تا آخر مسیر یک بار حرکت کنید. البته این کار در مورد مسیرهای صاف صدق نمی کند انجام این کار برای مسیرهای پیچ و خم دار و نیز مسیر های یکطرفه مؤثر است. بعد زاویه ای که دید بهتری را دارد در نظر بگیرید. همینکه بتوانید تشخیص دهید کدام سمت تابلو بیرون تر از قسمت دیگر باشد کمک بسیار زیادی است.

در مسیرها یا پیاده روهای تنگ و یا در صورت بیرون آمدن تابلو و فاصله گرفتن آن از سردر مغازه، بهتر است تابلو را کمی مایل به پیاده رو نصب کنید مثلا سر تابلو 80 سانتی متر از دیوار و پایین تابلو 60 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد تا چلنیوم از داخل پیاده رو دیده شود. این شیب باید مایل باشد تا حس افتادگی ایجاد نکند یا دید رو به رو را خراب نکند.

مجموعه تابلوساز اچ دی از مجموعه های فعال در زمینه ساخت و تولید تابلو و تابلو چلنیوم در کشور می باشد که تاکنون نیز با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و پرسنل مجرب بهترین تابلوها با مناسب ترین قیمت را تولید و اجرا نموده است.

حروف تابلو چلنیوم

تابلویی که در سر در مغازه ها، شرکت ها، فروشگاه های بزرگ، دفاتر، مراکز خدماتی و درمانی و تمامی اماکن نصب می شوند نه تنها می توانند در معرفی فروشگاه و خدماتی  که ارائه می دهند موثر باشد، بلکه به نوعی نقش تبلیغاتی را برای واحد صنفی نیز ایفا می کند.

تابلوها به انواع و اقسام گوناگونی تقسیم بندی می شوند که یکی از پرکاربردترین آنها تابلو چلنیوم می باشد. تابلو چلنیوم یا تابلو حروف برجسته از دسته تابلوهایی است که از لامپ های ال ای دی به منظور نور پردازی بر روی خود بهره می برد و همین موضوع نیز باعث شده تا زیبایی و جذابیت زیادی را ایجاد کند.

تابلو چلنیوم از دسته تابلوهای مدرن است که بر خلاف تابلوهای قدیمی و ساده می تواند در جلب توجه رهگذران نقش مهمی داشته باشد. مدرن بودن تابلو چلنیوم باعث شده تا نه تنها برای فروشگاه ها بلکه برای شرکت ها و دفاتر نیز مورد استفاده زیادی داشته باشد. امروزه دیگر خبری از تابلوهای قدیمی بر سر در شرکت ها نیست و اغلب از تابلو چلنیوم برای معرفی شرکت استفاده می شود.

طول عمر تابلو چلنیوم

تابلوها به دلیل اینکه در فضای باز نصب و مورد استفاده قرار می گیرند و همواره در معرض فرسایش قرار دارند از این رو باید طول عمر بالایی داشته باشند. برخی از تابلوها چندان با کیفیت نیستند و طول عمر کمی نیز دارند که این موضوع باعث شده تا بعد از مدتی نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا کنند. در میان تابلوهایی که از طول عمر بالایی برخوردار هستند باید تابلو چلنیوم را نام برد.

تابلو چلنیوم در برابر آب و رطوبت و همچنین سرما و گرما بسیار مقاوم است و این ویژگی در کنار زیبایی و جذابیت یک مزیت بزرگ محسوب می گردد. همچنین با توجه به کیفیت بالای متریال ها و آلیاژهای به کار رفته در ساخت این تابلو امکان شستشو و تمیز کردن آن نیز به راحتی فراهم شده است.

تنوع، طرح، رنگ و سایز تابلوی چلنیوم

بسیار مهم است که یک تابلو از قابلیت تنوع پذیری در رنگ، سایز و همچنین طرح برخوردار باشد که البته برخی تابلوها از این قابلیت برخوردار نیستند و یا با محدودیت هایی مواجه می باشند. تابلو چلنیوم از معدود تابلوهایی است که از این ویژگی ها برخوردار میباشد و دست طراح و سازنده باز خواهد بود تا بتواند متناسب با سلیقه مشتری و هر آنچه که او مد نظر دارد این تابلو را طراحی و تولید کند.

حروف به کار رفته بر روی تابلو و یا هر آرم و علائمی که بر روی آن به کار می رود همگی را میتوان بر اساس سلیقه و نیاز مشتری به حالات مختلفی درآورده و تغییر شکل داد. انعطاف پذیری بسیار بالای این تابلو در طراحی و ساخت ویژگی مهمی محسوب می شود که در دیگر تابلوها وجود ندارد.

بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم در ساخت خود از لامپ های ال ای دی بمنظور جلب توجه بیشتر بخصوص در شب برخوردار است که این لامپ های به کار رفته بر روی حروف و تابلو نیز می توانند کمترین میزان انرژی را مصرف کنند که این موضوع خود در بهینه سازی انرژی نقش بسیار مهمی دارد.

در واقع مصرف بسیار کم برق و همچنین عدم نیاز به استفاده از لامپ هایی که سرتاسر تابلو را می پوشانند همگی باعث شده تا میزان کمی از برق برای روشنایی تابلو مورد استفاده قرار بگیرد و صرفه جویی در انرژی برق مصرفی بوجود آید.

ابعاد تابلو چلنیوم

بهتر است ابعاد تابلو مستطیل شکل و اندازه ی آن نسبت طول به ارتفاع 1به3باشد؛این یک نکته از قوانین نانوشته است که بر اثر تجربه به دست آمده است.
درمواردی که فضای ما به گونه ای است که مامجبوریم ناملایماتی را درپشت کار پنهان کنیم به ناچار باید کل فضا را با زیرسازی کامپوزیت یا ترموود یا هر متریال دیگر که مدنظرمان است بپوشانیم و حروف چلنیوم را بر مبنای آن طراحی و جای گذاری نماییم.

درخصوص ابعاد تابلو چلنیوم بهتر است در ابتدا فضایی را که در اختیارداریم در نظر بگیریم .برای مثال:سر در یک مغازه یا لابی یک شرکت را در نظر داشته باشید ؛دیوار یا پیشانی کار که برای نصب تابلو چلنیوم در نظر گرفته شده است را به طور کامل اندازه بگیرید ،درصورت نیاز داشتن زیر و بغل تابلو باید اندازه های پنج طرف مکعب کار را اندازه گیری نمایید تا بتوانیم در زمان طراحی حروف مناسب، این ابعاد را از نظر اندازه و سایز به دست بیاوریم.

در بعضی موارد بنابر درخواست مشتری تمام فضای موجود درکار پر نمی شود یا به دلیل وجود موانعی مانند :درخت یا تیر چراغ برق و.. بهتر است حروف طوری طراحی شود که به جان مطلب تبلیغات از نظر بصری خدشه وارد نشود.

در صورت به وجود آمدن سایزهایی که مناسب نوشتار نیستند این سایز ها را می توان با کادر بندی و زیرکی طراحی و اضافه کردن آیتم هایی مانند:طرح هایی اسلیمی شکل کار را به حالت استاندارد تغییر داد یا حداقل به یک فرم قابل قبول نزدیک کرد.

سفارش تابلو چلنیوم

پیش از سفارش تابلو چلنیوم، پیشنهاد می کنیم در ابتدا، نمونه کارهای تابلو چلنیوم مجموعۀ تابلوسازی تبلیغاتی را مشاهده نمائید. پس از بررسی تمامی جوانب و مقایسۀ قیمت آنها، می توانید با اطمینان خاطر سفارش ساخت تابلو چلنیوم را داشته باشید.

تابلو چلنیوم از جمله تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته با جلوۀ نورانی محسوب می شود و مشاغل مختلف بر اساس سلیقۀ شخصی از میان انواع نمونه تابلوی چلنیوم، طرح مورد نظر خود را انتخاب نموده و سفارش می دهند.

سبک های مختلفی جهت طراحی و تابلوسازی تبلیغاتی چلنیوم وجود دارد و مشاغل مختلف، از این فرصت ایده آل، جهت جذب مشتری بهره می گیرند.

پیش از اینکه سفارش تابلوسازی حروف برجسته چلنیوم را داشته باشید، می توانید از قیمت تابلو چلنیوم مطلع شوید و سپس سفارش خود را ثبت کنید. به دلیل وجود نمونه تابلو چلنیوم در مجموعه های تابلوسازی تبلیغاتی، به راحتی می توانید تابلوی خود را انتخاب کنید.

امروزه جذب تابلوهای حرف برجسته می شوند چون این سبک، به دلیل تنوع رنگ، برجستگی و درخشندگی جذابیت بیشتری ایجاد می کند. رونق سفارش انواع تابلو چلنیوم نیز به همین دلایل است و مشاغل مختلف از ویژگی مثبت این نوع تابلو جهت رونق دادن به کسب و کار خود استفاده می کنند.

با مشاهده نمونه تابلو چلنیوم، افراد راحت تر می توانند سفارش تابلوی تبلیغاتی خود را با قیمت ارزان و مناسب ثبت کنند.


تابلوی مغازه را می توان با استفاده از متریال مختلف سفارش داد. تابلوسازی اچ دی لایت ساخت تمام مدل های تابلو اعم از چلنیوم و همینطور حروف چلنیوم را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :