شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

کامپوزیت ترموود

تمام حروف چلنیوم  و یا حروف استیل ویا حروف پلکسی برای نصب احتیاج به زیر سازی کامپوزیت ترموود مناسب دارند که اولا حروف روی آن ها نصب گردد دوما با رنگ حروف هارمونی داشته باشند و دوما بتوان سیک کشی را درپشت آن پنهان نمود تا به زیبایی کار کمک کند.

کامپوزیت ترموود

یکی از بهترین راه ها برای ساخت یک زیرسازی مطمئن محکم مقاوم در برابر باد و باران و نور خورشید کامپوزیت می باشد.کامپوزیت ها با داشتن رنگ های متنوع و طرح های مختلف انتخواب را بسیار ساده ساخته اند.شما با هر سلیقه و تیپ کاری به راحتی میتوانید کامپوزیت مناسب حروف خورد را انتخواب نمایید.

همچنین طرح های مختلف چوب هم دارد که میتوان با ساخت و شیار دادن حرفه ای به شکل های خاص تابلوهای خاص را اجرا نمود.

کامپوزیت یک صفحه آلومینیومی می باشد که با رنگ نانو پوشانده شده است و یک لایه پلی اتیلن در زیر لایه رویی آن می باشد و زیری ترین لایه نیز باز آلومینیوم و یک رنگ ساده می باشد.

کامپوزیت در تابلوسازی به دو روش معمول اجرا می گردد.

کامپوزیت ترموود

1-روش اچ و ال در کامپوزیت ترموود:

در این روش برای اجرای کامپوزیت ترموود از متریالی به نام اچ و ال که از جنس آهن می باشند ورنگ کوره ای دارند استفاده می گردد.قبل از هرچیز باید زیرسازی و آهن کشی مناسب انجام شود به ورق به اندازه های مناسب برش میخورد و به ترتیب در کنار هم جای می گیرند و فضای بین دو پنل کامپوزیت را با اچ و ال پرمی کنند.در این روش خط هایی که توسط اچ و ال ایجاد شده است دیده می شود بخاطر همین این روش بیشتر برای زیر سقفی تابلو استفاده می شود.این روش بخاطر کم شدن پرتی ورق و دقدق تر اجرا شدن بیشتر دو ساختمان ها استفاده می گردد.در ین روش از آهن بیشتری در زیر کار استفاده می شود ولی کار محکمتری در نتیجه ساخته می شود. ولی متاسفانه رنگ اچ و ال فقط در سفید و مشکی موجود است که این امر خود باعث به وجود آمدن مشکلاتی در ظاهر کار می شود.

یکی دیگر از مزیت های این روش این است که روی ورق ها هیچ پیچی نصب نمی شود و به صورت کشویی در جای خود فیکس می شوند و در آینده در صورت نیاز به باز کردن کامپوزیت خیلی راحت این کار انجام می گیرد و میتوان از ورق ها در جایی دیگر استفاده نمود.روش اچ و ال برای محاسبه بسیار ساده تر از فیکس می باشد زیرا خم و پرتی ورق وجود ندارد و فقط باید ابعاد کار و ورق را محاسبه کنید.شاخه های اچ و ال 4 متری می باشند و به راحتی با قیچی و یا مینی فرز می توانید آن ها را برش دهید.قسمت های پهن این شاخه ها روی زیر سازی آهن قرار می گیرد و به پروفیل پیچ می شود و قسمت های کوچک آن بیرون قرار می گیرد و کشوی ورق را شکل می دهد.

هرگاه طول و عرض کار به اندازه ای بلند بود که نیاز شد تا کامپوزیت در یک ریل چند تکه شود بین این تکه ها حتما باید از اچ استفاده شود حتی اگر آن تکه از اچ را به پروفیل نتوان پیچ نمود.

2-روش فیکس:

در این روش ساخت کامپوزیت ترموود زیر سازی یا آهن کشی برای اجرا با روش اچ و ال یکی است با اندکی تفاوت.در این روش علاوه بر برش،  کامپوزیت شیار هم میخورد.این شیار ها باعث به وجود آمدن لبه در آن می شوند این لبه ها در کنار یکدیگر قرار گرفته و با پیچ به هم متصل می شوتد یا به عبارتی به هم دوخته می شوند.

وقتی این مدل کار کامپوزیت ترموود را میبینید بسیار سطح صاف و در صورت چند تکه بودن کار فقط خط های بسیار باریکی در آن دیده می شود. این روش کامپوزیت بسیار برای روی کار مناسب است.روش فیکس به عل شیار خوردن و خم باعث به وجود آمدن پرتی در کار می شود که ای پرتی ارزش زیبایی و شکیل بودن را دارد اما باعث بالا رفتن قیمت در متراژ نهایی می گردد. روش فیکس نیازمنده دستگاهی به نام اور فرز می باشد که شیار روی ورق کامپوزیت توسط آن صورت می گیرد.

هر ورق یا به اصطلاح شیت ورق 4 متر مربه می باشد.در ظول 320 در عرض 125 ولی در زمانی که ما فیکس کار می کنیم اگر به تور مسال بخواهیم یک شیت ورق را شیار بزنیم و زیر سازی آن را با پروفیل 30 در نظر بگیریم ابعاد تقریبی به دست آمده ما تبدیل می شئد به طول 314 در 119 که در نتیجه کار به دست می آید.

3-ترموود:

یکی دیگراز روشهای ساخت زیر سازی استفاده از چوب ترموود است .چوب کامپوزیت ترموود یک متریال شیک برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی می باشد.با رنگ کردن این چوب اندکی به مقاومت آن در برابر باران و آفتاب کمک میشود ولی در طول زمان هرچند سال یکبار هم باید این رنگ تجدید شود تا سلانت ترموود بیشتر شود.چوب ترموود یا پوب روسی در کار خانه داخل موادی خوابانده می شود تا از خشک شدن و تابیدن آن جلو گیری شود. از این رو در صورت زیر باران ماندن این جنس از کار نگران تاب برداشتن آن نباشید. ترموود دارای رنگ مخصوصی است که در 3 طیف رنگی قهوه ای کم رنگ قهوه ای وسط و قهوه ای سوخته می باشد.این رنگ کاملا به خورد چوب می رود توصیه ما این است که چوب را دویا 3 بار رنگ نمایید.

چوب ترموود یا کامپوزیت ترموود دارای پهناهای مختفی در ابعاد مختلفی هست اما بهترین سایز آن 9 سانت در 320 سانت است.بهتراست برای اجرای ترموود یه فاصله بین پنل های چوبی قرار دهید این عمل به طبیعی بودن چوب کمک بیشتری می کند. ترموود روی نوار های چوبی که در زیر سازی قرار می گیرد باید پیچ گردد البته نجارها از میخ بادی برای نصب آن استفاده می کندد ولی پیچ ام دی اف برای این کار مناسب تر است فقط قبل از پیچ کردن محل را با مته سوراخ نمایید تا چوب ترک نخورد.

 


 

 تابلوی مغازه را می توان با استفاده از متریال مختلف سفارش داد. تابلوسازی اچ دی لایت ساخت تمام مدل های تابلو اعم از چلنیوم و همینطور حروف چلنیوم، حروف استیل و پلکسی، ال ای دی ثابت و ال ای دی روان و همین طور زیرسازی و کامپوزیت و چوب ترموود را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان انتخاب تابلوی مناسب با ما تماس بگیرید 09125173277

 

 

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :