شماره تماس مستقیم : 09125173277

ساخت حروف چلنیوم 1

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399 در ساعت 28 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای ساخت حروف چلنیوم 1 (چنلیوم) باید مهارت زیادی داشت تا پروژه های چلنیوم و این مهارت جز با انجام و تمرینات زیاد این حرفه به دست نمی آید.لذا ما بخاطر شما عزیزان که به این کار علاقه دارید اصول ساخت و نکته های بسار مهم را برای شما بازگو می نماییم تا در زمان ساخت و برخورد با مشکلات به وجود آمده در مراحل ساخت بتوانید مشکلات حروف را رفع نمایید تا کار با کیفیتی را در خروجی کار به دست آورید.

ابزار ساخت حروف چلنیوم 1

دربتدا ما به یک میز فلزی که متناسب با قدمان باشد احتیاج داریم که بتوانیم بر روی کار سوار باشیم.این میز باید سطحی کاملا صاف داشته باشد.

سوهان نیم گرد گرد و سه گوش برای سوهان کاری کاتر و گونیا برای انداختن خط و متر پارچه ای برای متر کردن کار و لبه و در آخر تعداد حداقل 5 آهن ربای قوی .

متر کردن

برای ساخت حروف چلنیوم  این نکته بسیار مهم است که شما باید سعی کنید حروف را بسیار تمیز و بدون هیچ گونه مشکل ظاهری بسازید. در ابتدا باید کار را با متر پارچه ای متر کنید یادتان باشد که ما تمام عملیات را در پشت کار انجام می دهیم .اصول  متر زدن کار به این شکل است که شما باید شروع حروف سازی روی قطعه کار را در جایی قرار بدهید که کمترین دید را دارد و چون اکثر تابلو های چلنیوم(چنلیوم) در ارتفاع نصب می گردند بهتر است که شروع حروف را در بالا در نظر بگیریم و برای متر زدن با علامت زدن روی نقطه ای که مایل هستیم حروف را از آنجا شروع کنیم کار خود را شروع نماییم.

ساخت حروف چلنیوم 1 با ابعاد معمولی بهتر است کار یک تکه ساخته شود ولی در مواردی که شکل زوایا و یا شرایط ساخت اجازه ندهد می توان کار را چند تکه ساخت.اگر متراژ کار بیش از 1.5 متر شد میتوانید کار را چند تکه بسازید.

برای زیبا تر شدن کار بهتر است از پاکت کردن تا حدد ممکن کمتر استفاده نمایید البته روش پاکت مزایای خود را دارد و برای محکم شدن لبه چلنیوم (چنلیوم) خیلی بهتر است که در زمان خود به آن می پردازیم.

با علامت زدن شروع به متر زدن می نماییم و در پایان هر متراژی که به دست آمد را بعلاوهی 3 سانت می نماییم و در پشت کار یادداشت می نماییم.این نکته را در زمان ساخت جروف چلنیوم 1 ودر موقع متر زدن در یاد داشته باشید که زیاد آمدن لبه بهتر از کم آمدن آن می باشد .زیرا با کم آمدن آن و احتیاج به وصله زدن حروف چلنیوم (چنلیوم)بسیار از کیفیت لبه آن کاسته می شود.

یکی از اشتباهات رایج در متر کردن کار این است که متر های پارچه ای دو طرف دارند و معمولا این دو طرف برعکس متراژ هم را نشان می دهند بنابر این سعی کنید ئر زمان ساخت حروف چلنیوم 1 خود را به استفاده از یک طرف این متر عادت دهید تا اشتباه خود را به حداقل برسانید.

در زمان متر زدن همواره کار را از روی میز بلند نکنید تا راحت تر و دقیق تر بتوانید کار را متر نمایید.این که شما کار را از روی میز بلند نکنید از آسیب رسیدن به پلکسی نیز جلو گیری می نماید. در بسیار از موارد به علت شکل برش و نیز قطر کم پلکسی بسیار شکننده می باشد و درست جابجا نکردن آن موجب شکستگی یا ترک خوردن می شود.

در تمام مراحل ساخت حروف چلنیوم و هنگام متر زدن همواره متر را کاملابه کار بچسبانید و از لیز خوردن و یا فرار کردن متر از دست خود اجتناب نمایید. اگر هر کدام از این موارد اتفاق افتاد کار را از اول متر نمایید.در زاویه های تند متر را کاملا در زاویه بچرخانید و از متر نکردن حتی کوچکترین و بی اهمیت ترین نقطه نیز امتناع کنید.

وقتی کار قرار است در ارتفاع پایین نصب گردد بهتر است بیشتر از لاتون در ساخت حروف چلنیوم 1استفاده نمایید و یا پاکت ها را در زیر کار قرار دهید تا کمتر دیده شود.در لوگوها یا باکس ها استفاده از پاکت الزامی است پس در زمان متر زدن این قسمت ها را دقیاق در وسط کار در بیاورید و از همان نقطه شروع به متر کردن نمایید.

هنگام ساخت حروف چلنیوم 1 هیچ گاه کار را از رخ کار متر ننمایید و همواره کار را از سمت چپ به راست که طبق همین اصول لبه چلنیوم را می سازیم متر کنید تا دچار سردرگمی نشوید.ما در قالب موارد کار را ازسمت چپ به راست می سازیم مگر در صورت استثناء که لببه اجازه ساخت را به ما نمی دهد. در کارهایی که قرار به چند تکه ساختن کار است حتما مراقب باشید که اندازه ها باهم اشتباه نشوند. یکی از دلایل جهت چپ به راست متر کردن همین است که اندازه ها طبق اصول ساخت باشند و با هم در زمان ساخت اشتباه نشوند. 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
ساخت حروف چلنیوم 2

ساخت حروف چلنیوم 2

در این قسمت ساخت حروف چلنیوم 2 به اصول اولیه حروف سازی برای انجام پروژه های چلنیوم می پردازیم صاف ک ...
ساخت حروف چلنیوم 1

ساخت حروف چلنیوم 1

برای ساخت حروف چلنیوم 1 (چنلیوم) باید مهارت زیادی داشت تا پروژه های چلنیوم و این مهارت جز با انجام و ...