شماره تماس مستقیم : 09125173277

ساخت حروف چلنیوم 2

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399 در ساعت 39 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در این قسمت ساخت حروف چلنیوم 2 به اصول اولیه حروف سازی برای انجام پروژه های چلنیوم می پردازیم

صاف کردن لبه چلنیوم (چنلیم)

در ابتدای امر برای ساخت حروف چلنیوم 2 ما لبه را از داخل بسته بندی باز می کنیم لبه به صورت رول می باشد و قوس به داخل دارد. بهتر است برای تصحیل در ساخت حروف لبه را ابتدا صاف نماییم.قبل از برش لبه در لبتدا متر زدن کار را توضیح می دهیم تا تزتیب انجام عملیات حروف سازی رعایت گردد. همانطور که شما عزیزان میدانید حروف ما رویه پلکسی دارد و لبه بر روی پلکسی چسبانده می شود . شما در ابتدا کار را به پشت بخوابانید و بالاو پایین کار را تایین نمایید.بهترین حالت برای شروع ساخت نقطه ای از حرف می باشد که کمتر در معرض دید باشد. با توجه به این مطلب که معمولا حروف در ارتفاع بالا تر از قد انسان نصب می گردد بهترین نقطه برای ساخت حروف چلنیوم 2 (چنلیوم) بالای حروف می باشد. در مواردی چون بزرگ بودن حروف یا داشتن شکل خاص میتوانید حروف را چند تکه بسازید.در حروف بزرگ هر 2 متر و در حروف با شکل خاص بنا به شرایط جازدن لبه حروف را تقسیم بندی نمایید.از چند تکه کردن حروف برای راحتی ساخت به شددت بپرهیزید چون باعث ازبین رفتن زیبایی کار می گردد.

نقطه شروع مدد نظرتان را با خودکار علامت بزنید.با متر پارچه ای شروع به اندازه زدن کنید در پایان کار اندازه را بعلاوه 3 سانتی متر نمایید و در نقطه شروع یادداشت نمایید. این 3 سانتی متر که به اندازه اضافه می شود برای پاکت کردن و در تنش های موجود در کار استفاده می شود . بجز موارد استثناء در ساخت حروف چلنیوم 2 حروف را از چپ به راست می سازیم یا ساعت گرد حروف را می سازیم .بعد از اتمام کار متر زدن اقدام به برش لبه می نماییم.بهتر است لبه چلنیوم را از کارتن بسته یندی در نیاورید تا کمتر در معرض آسیب دیدن باشد.

 

وقتی لبه را می بریم یک قوس یکنواخت دارد مثل عکس بالا این لبه را روی میز فلزی قرار می دهیم و با فشار دست آن را صاف می نماییم.

بعضی از همکاران برای ساخت حروف چلنیوم 2 از روش های دیگر مثل صاف کردن لبه بدون گذاشتن لبه روی میز و در هوا این کار را می کنند که ما به شما توصیه نمی کنیم چون هم لبه خوب صاف نمی شود و هم برای مبتدیان ممکن است باعث دردسر و خرابی کار شود.بعد از اینکه لبه را صاف کردید با کمک تیغ کاتر یک خط از داخل لبه اصلی بر روی آن انداخته و یک خط دیگر از روی لبه اصلی بیندازید و نایلن این قسمت را بردارید تا در زمان نصب و زمان کندن نایلون لبه در بین لبه و کار گیر نکند و سخت کنده شود.

در مرحله بعد ساخت حروف چلنیوم 2 دو طرف لبه را به اندازه 3 سانت جدا کنید.این کار باعث می شود در زمان جازدن پاکت درست در جای خود قرار بگیرد.

 ساخت پاکت

وقتی لبه را صاف کردیم و نایلون لبه اصلی را جدا نمودیم لبه را به رو روی میز میخوابانیم به شکلی که لبه اصلی روبه بالای میز و ابر رو به ما باشد.

گونیا را در سمت راست لبه قرار می دهیم 1.5 سانت به داخل لبه گونیا را می گداریم و با کاتر یک خط روی آن می اندازیم.خطی که انداخته می شود باید به اندازه ای عمیق باشد که دیده شود و لی نباید باعث شکستن لبه گردد.

در زمان خط زدن با کاتر باید گونیا را بسیار محکم بر روی لبه و میز فشار هید تا کج نشود . دسته گونیا را باید روی لبه اصلی قرار دهید و خط را از بالا به پایین بیندازید اگر کار را شل بگیریم ممکن است ساخت حروف چلنیوم 2 به مشکل بر بخورد و خط کج بر روی کار بیفتد .

هیچ گاه دوبار بر روی لبه خط نیندازید مگر در صورتی که خط کج شود در این صورت هم نباید بیش از دوبار این کار را تکرار کرد زیرا باعث شکستن لبه خواهد شد.سپس کاتر و گونیا را کنار بگدارید و سوهان را بردارید.

سوهان سه گوش را برای ساخت حروف چلنیوم 2 مانند شکل در دست بگیریداگر قرار است پاکت در زاویه بسته استفاده شود طوری سوهان را روی کار قرا ر دهید و سوهان بزنید که در سمت چپ یک شیب 45 درجه ایجاد شود و اگر قرار است در یک قسمت صاف از پاکت استفاده نمایید جوری سوهان بزنید که یک زاویه 90 درجه در سمت چپ ایجاد گردد.به قدری لبه اصلی را سوهان بزنید تا به پلاستیک برسد و بعد از آن از سوهان زدن دست بکشید.

کاتر را بردارید یک خط عمیق تر روی پلاستیک بیندازید و با کمک کاتر آن را از لبه جدا کنید در لبه های ساید لایت یا سوپر ساید و پانچ احتیاجی به جدا شدن پلاستیک نیست.قیچی را برداشته لبه را از وسط لبه اصلی برش دهید همین کا را به لبه پایینی انجام دهید.اضافی لبه ها را جدا کنید و در آخر دو تکه از لبه بالا و پایین را جوری بردارید که نک تیز لبه از بین برود. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
ساخت حروف چلنیوم 2

ساخت حروف چلنیوم 2

در این قسمت ساخت حروف چلنیوم 2 به اصول اولیه حروف سازی برای انجام پروژه های چلنیوم می پردازیم صاف ک ...
ساخت حروف چلنیوم 1

ساخت حروف چلنیوم 1

برای ساخت حروف چلنیوم 1 (چنلیوم) باید مهارت زیادی داشت تا پروژه های چلنیوم و این مهارت جز با انجام و ...