شماره تماس مستقیم : 09125173277 (مهندس یوسفی)

تابلو چلنیوم بانک مهر اقتصاد

7 / 10
از 5 کاربر

یکی از بزرگترین پروژه های چلنیوم که در سال های اخیر اجرا نموده ایم پروژه بانک مهر اقتصاد می باشد. این بانک یکی از بانک های بسیار گسترده در ایران و به خصوص در تهران می باشد. طبق روال تمام شرکت ها و یا فروشگاه ها یا بانک های تازه تاسیس ابتدا این بانک برای افزایش شعبه اقدام نموده بود و توجه چندانی به یک پارچه نمودن تابلو ها ننموده بود.

شما عزیزان اگر در خاطر مبارکتان باشد قبل از سال 92 در تهران بانک های مهر اقتصاد چند مدل تابلو داشتند. فلکس بیشترین مدل تابلو های این بانک بود.در بعضی از موارد هم زیرسازی های کامپوزیت با رنگ های نقره ای و نوک مدادی و خاکستری هم داشتند و گاها برای بعضی از این شعبه ها از پروژه های چلنیوم هم استفاده شده بود.

بعد از فراخوان بانک برای اجرای پروژه تابلوهای بانک تهران و برنده شدن آقای صناعی در این مناقصه گروه اچ دی لایت عهده دار ساخت و اجرای حروف چلنیوم یا (چنلیوم) این بانک شد.

در ابتدا نمونه هایی با لبه مشکی اجرا شد که هنوز در ساختمان شعبه مرکزی بانک نصب می باشند.

و یک شعبه هم با لبه نقره ای اجرا شد و بعد از تصمیم گیری مسئولین توافق شد که با لبه نقره ای و باکس هایی که نیمه بالایی آن ها مورب است کار اجرا گردد. در این قسمت کار به شکل سری کاری در آمده و سرعت زیادی گرفت.

گروه اچ دی لایت در این زمان با تمام نیرو وارد فاز اجرایی شد و با تمام قوا به ساخت حروف چلنیوم بانک مهر اقتصاد نمود. در اواخر سال 91 و اوایل 92 کار آغاز شد و تغریبا بعد از 12 ماه بیشتراز 95 در صد کار اجرا گردید.

پلکسی های مورد استفاده در پروژه های چلنیوم کار بانک مهر برند سامی پکس بود که یک برند تایوانی می باشد و بسیار برند خوش نامی در این عرصه می باشد.

حروف چلنیوم این پروژه دوبل می باشد رینگ سفید و حروف قرمز و 4 بخش در چلنیوم آن اجرا شده است. حروف چلنیوم (چنلیوم) فارسی که با فونت نستعلیق طراحی گشته اند و کلمه مهر در این فونت بسیار کشیده تر از بقیه است و اگر دقت کرده باشید چلنیوم این کلمه در بیشتر تابلوها دو تکه و یا در بعضی موارد 3 تکه و حتی در چلنیوم شعبه شهید فهمیده یک حروف چلنیوم 4 تکه می باشد.

برای زیباتر شدن پروژه های چلنیوم کلمه مهر ما ارتباط بین هر تکه از حروف چلنیوم  را به تکه بعدی چلنیوم باز گذاشته ایم تا نصاب حروف چلنیوم با نصب درست حروف روی کار به یک تکه دیده شدن حروف چلنیوم کمک کند.

برای زیرسازی حروف چلنیوم از پی وی سی 10 استفاده کردیم و برای چسباندن اس ام دی ها از منگنه و چسب استفاده کردیم تا بعد از نصب با بر خورد آفتاب چسب اس ام دی ها شل نشوند.

تمام کارهایی که در پروژه های چلنیوم این بانک انجام می گرفت جهت محکم کاری بیشتر و ساخت حروف چلنیوم مقاومتر برای مشتری بود که بعداز چند سال مشاهده می نمایید رنگ و اس ام دی کار شده در چلنیوم (چنلیوم) های شعبه تهران هیچ ضعفی ایجاد نشده است .

قسمت دوم حروف چلنیوم بانک مهر اقتصاد حروف لاتین آن بود که از حروف کلاسیک برای فونت چلنیوم آن استفاده شد و در قسمت پایین تابلو نصب گردیده است. جالب این است که با وجود اختلاف سایز در حروف چلنیوم فارسی و انگلیسی در پروژه های بانک مهر اقتصاد این دو دسته حروف چلنیوم کاملا از نظر متراژی به هم نزدیک بودن و اختلاف کمی داشتند.

یک قسمت دیگر از حروف باکس های زیرین تابلو بودند که همان لبه چلنیوم (چنلیوم) نقره ای در آن ها به کار رفته است و زمینه قرمز و نوشنه ها از پلکسی سفید می باشند.

در تمام تابلوهای بانک مهر اقتصاد این باکس از سمت چپ تا راست را در پایین پر کرده است و بر روی باکس چلنیوم آن اسم شعبه آدرس سایت و شاخص وجود دارد.

کلمه وابسته به بانک سپه از جنس چلنیوم نمی باشد.این نوشته در سال 98 و با شبرنک به روی باکس های چلنیوم نصب گردیده اند.

و بخش آخر آن لوگوی بانک می باشد که از پلکسی سبز و نارنجی برای اجرای پروژه های چلنیوم آن استفاده گردید.

این پروژه یکی از پروژه های شبانه روزی ای بود که با اهتمام و تلاش همکاران در گروه اچ دی لایت اجرا گردید و از این آزمون سربلند بیرون آمدیم.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :